Wycieczki naukowe - Osobliwosci swiata fizyki

Kolejny już raz, we wrześniu uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość zetknięcia się z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie przygotowano dla nich wykłady ilustrowane dużą ilością pokazów i doświadczeń. Osobami, które wprowadzają uczniów w ciekawy świat fizyki byli członkowie Pracowni Dydaktyki Fizyki UŚ.

Pokazy znane pod nazwą "Osobliwości Świata Fizyki" organizowane są co roku wrześniu, w aulach Instytutu Fizyki. Tematyka pokazów związana jest z programem szkolnym. Tym razem w trzech salach wykładowych uczelni przygotowano pokazy z następujących tematów:
-Od Oersteda do lodówki magnetycznej
-We władzy bezwładności
-Fizyka na pięciolinii

Przedstawione wykłady i pokazy bardzo się wszystkim podobały! Na pewno przyczynią się do rozbudzenie zainteresowania przedmiotem oraz do lepszego rozumienia treści poznawanych na lekcjach. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w pokazach i jak zwykle zapraszam za rok !

ORGANIZATOR WYJAZDÓW - Joanna Krakowiak

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.