Uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w świątyni sztuki - spaktakl "Burza", w ramach XII Wiosny Teatralnej 2015 w Radzionkowie

29 maja uczniowie klas I, II i III Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie wzięli udział w XII Wiośnie Teatralnej 2015. To radzionkowskie sztuki teatralnej uczcili oglądając spektakl teatralny Burza.


"Wyprodukowana przez Stowarzyszenie Teatralne TESPIS „Burza” to przesycona magią niezwykła opowieść o miłości: ojca do córki i chłopaka do dziewczyny, a także o władzy, która nierozsądnie używana powoduje nieodwracalne straty i sieje niezgodę. To również spektakl o zamiłowaniu do sztuki, która pozwala kreować najdziwniejsze światy, i to nie tylko w wyobraźni twórcy. Czyż tajemnicza wyspa nie jest jednym z takich światów? I czyż, dzięki sztuce, nie mamy możliwości sprawdzić, jak tam jest?(...)

Spektakl zrealizowany w ramach projektu „Baśnie Pana Szekspira” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego."

adaptacja i reżyseria: Henryk Adamek
scenografia i kostiumy: Wojciech Jankowiak
muzyka: Rafał Smoleń
wystąpili:
Daria Polasik
Barłomiej Błaszczyński
Jerzy Dziedzic
Dariusz Wiktorowicz
Piotr Wiśniewski
Mateusz Znaniecki

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.