Statuetka Szkoły Łowców Talentów dla Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie.

Statuetka Szkoły Łowców Talentów dla Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie.

W maju bieżącego roku przyznano 24 wyróżnienia w postaci Statuetki Szkoły Łowców Talentów oraz 649 Certyfikatów Szkoły Talentów szkołom osiągającym sukcesy w ogólnopolskim programie edukacyjnym Łowimy Talenty 2014/15.
W programie wzięło udział ponad 111 tys. uczestników z całej Polski.
Celem programu jest promocja talentów i integracja zdolnej młodzieży oraz  rozbudzanie zainteresowań matematycznych, językowych, humanistycznych oraz artystycznych poprzez intelektualne i twórcze współzawodnictwo.

Wyróżnienie w postaci Statuetki Szkoły Talentów jest uhonorowaniem szkół, w których osiągnięto ponadprzeciętne wyniki w konkursach przedmiotowych programu Łowimy Talenty. O przyznaniu wyróżnienia zdecydowała liczba laureatów danego konkursu przedmiotowego w stosunku do liczby zgłoszonych do niego uczniów, przy założeniu, że szkoła ma więcej niż dwóch laureatów w danym konkursie i zgłosiła do niego minimum 11 uczniów. Wyróżnienie przyznano w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

Inicjatywa, której patronuje Politechnika Wrocławska, jest formą wsparcia szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień i talentów uczniów oraz kształtowania ich kompetencji osobistych.
W ramach programu zorganizowano 9 konkursów przedmiotowych (Alfik Matematyczny, Mat, Alfik Humanistyczny, Omnibus, Alfik Historyczny, Deutschfreund, Sprachdoktor, English High Flier, English Ace), internetowy konkurs filmowy Filman, internetowy konkurs Maks Matematyczny oraz Wakacyjny Obóz Talentów dla laureatów konkursów. Uczestnicy konkursu filmowego stworzyli materiały filmowe definiujące pojęcie talentu. Materiały są dostępne w serwisie youtube.com.
W tegorocznej edycji programu Łowimy Talenty wyłoniono 1 400 laureatów konkursów z matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego i niemieckiego.

Uczennica Zuzanna Mania z klasy 2b została laureatem I stopnia w konkursie języka angielskiego  ENGLISH ACE i wygrała Obóz Językowy

Uczennica Julia Kuczkowska z klasy 3a została laureatem II stopnia w konkursie z języka angielskiego ENGLISH ACE i wygrała Obóz językowy.

Gratulujemy uczennicom oraz ich nauczycielkom: mgr Agnieszce Jochlik, mgr Ewelinie Podzimskiej-Czerniewicz oraz mgr Sylwii Piekarczyk.

Szczegółowo o inicjatywie i sukcesie można przeczytać na stronie http://jersz.pl/press,info.html

 

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.