Współpraca ze środowiskiem - wiosenny Dar Serca dla Seniorów

Młodzi artyści pracują dla potrzebujących

Podczas kolejnej wizyty w Domu Seniora w Bytomiu – Suchej Górze (28.05.2015), nasi uczniowie (członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Caritas) starali się – jak sami zapowiedzieli – przywieźć ze sobą i pozostawić „trochę wiosny” – w muzyce, wierszu, tańcu i uśmiechu. I rzeczywiście – tego wszystkiego nie zabrakło w czasie ich występu. Młodzi artyści zaprezentowali poezję w trzech odsłonach:

  • „wiosennej” (Klaudia Jaruszewska kl IIIa, Jonasz Nowak kl. IIc),
  • „po ślonsku” (Agnieszka Waloszczyk kl. IIc, Filip Zdebel kl. IIc, Katarzyna Szołtysik kl. Ic)
  • oraz związanej z Dniem Matki (Klaudia Michalik kl. IIc, Klaudia Gadalińska kl. Ic, Wiktoria Baran kl. IIIc, Bartek Kronberg kl. IIa).

Wszystko skomponowane było wraz z: dźwięcznym śpiewem (Agnieszka Malecha IIb),wdzięcznym tańcem baletowym (Klaudia Stanisz IIc), szalonym występem disco polo (Mateusz Szwiec IIc, Łukasz Wycisk IIc, Dominik Szołtysik IIc), profesjonalnymi pokazami tańców ludowych (Weronika Wrodarczyk kl. IIb, Wiktoria Ścigała kl. IIId,  Karol Sapota kl. IIIb) oraz żywiołowym tańcem disco (Dominika Kiczka IIIc, Michał Gatomski kl. IIIa). Całość uzupełniały pogodne, wiosenne zapowiedzi Dominiki Kiczki oraz Szymona Paczyny (kl. IIIc). Zakończeniem wizyty było wręczenie Szanownym Seniorom kwiatów wraz z życzeniami. Wszyscy artyści spisali się rewelacyjnie, dali wspaniałe świadectwo o naszej szkole i jak mówili sami seniorzy  - udowodnili, że MŁODZIEŻ POTRAFI!

Po występie faktycznie przebłysło słońce, więc zakładamy, że cel wizyty został 100-procentowo zrealizowany. Tym bardziej, że – co chyba ważniejsze – wiosnę zobaczyliśmy też na twarzach naszych drogich widzów! Do zobaczenia!

Opiekunki Szkolnego Koła Caritas wraz z podopiecznymi

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.