Wizyta członków koła Caritas w ZDOREWiR - spotkanie z poezją.

Uczniowie Gimnazjum w Ośrodku ZDOREWiR

Dnia 2 czerwca przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas działającego przy Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka mieli okazję podziwiać występy podopiecznych Zespołu Dziennych Ośrodków Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, działającego w Radzionkowie.  Nasi przyjaciele prezentowali się podczas IX już Edycji Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Morskie opowieści”.

Wszyscy obecni mieli okazję przenieść się na plażę, posłuchać szumu muszli i morza, ujrzeć zachodzące słońce i jacht, a nawet piratów. A wszystko to dzięki poezji, w niezwykły sposób interpretowanej przez młodych artystów. My – uczniowie gimnazjum byliśmy pod ogromnym wrażeniem wkładu ciężkiej pracy wychowawców oraz dzieci, dla których wypowiedzenie każdego słowa jest kłopotem. Było nam również bardzo miło, gdyż podopieczni ośrodka ucieszyli się z naszej wizyty. Dzięki współpracy naszego koła z ZDOREWIR-em, nasi uczniowie mają szanse poznać działanie ośrodka od podszewki a także nauczyć się wytrwałości i determinacji oraz ciężkiej pracy i serca, wkładanych w to, co się robi.

Magda Niejodek kl. IIc

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.