Premiera spektaklu „JEWEL” Młodzieżowego Teatru Tańca Współczesnego „Six Limbs Group”

12 czerwca 2015r. – w ramach Dni Radzionkowa na scenie Centrum Kultury „Karolinka” odbyła się premiera spektaklu „JEWEL” Młodzieżowego Teatru Tańca Współczesnego „Six Limbs Group”.

Wystąpiły: Monika Biadacz, a także uczennica klasy III d Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka Patrycja Janta oraz absolwentki naszej szkoły: Joanna Gryboś, Alicja Wiśniowska i Julia Wiśniowska.
Było to wspaniałe wydarzenie artystyczne! Kto nie był - niech żałuje. Dziewczęta zachwyciły widzów wrażliwością i pięknem tańca.
 "Jewel" to autorski spektakl Młodzieżowego Teatru Tańca Współczesnego "Six Limbs Group" z Radzionkowa. 12 czerwca po raz pierwszy zobaczyła go publiczność, która nagrodziła tancerki i choreografkę Katarzynę Grysko owacją na stojąco.
"Nie potrzebowały słów, żeby przekazać publiczności poruszającą historię. Udowodniły, że można to zrobić przez taniec oraz gesty, a mimo młodego wieku ich występ okazał się dojrzały i pod każdym względem przemyślany (...)"Alicja Jurasz, Gwarek, 16.06.2015

Gratulujemy Wam z całego serca życząc kolejnych zrealizowanych projektów artystycznych. Rozwijajcie swoją pasję, bo to, co robicie ma sens i jest piękne - w każdym momencie...... 

Six Limbs znaczy Sześć Kończyn: dwie ręce i dwie nogi, ale jeszcze dwa inne "zakończenia" ludzkiego ciała - głowa i kość ogonowa, które odgrywają istotną rolę w technice tańca współczesnego. Tańczący Człowiek w naszym logo symbolizuje zaprzeczenie Człowieka Witruwiańskiego Leonarda da Vinci. Gdy ten drugi stoi w idealnym bezruchu, zamknięty w ramach ograniczeń swojego ciała, nasz Tańczący Człowiek ekspresyjnie wychodzi poza ramy poszukując bezgranicznego ruchu i wolności...

Młodzieżowy Teatr Tańca Współczesnego „Six Limbs Group” powstał w październiku 2012 roku z inicjatywy Kasi Grysko, za siedzibę obierając Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie.Spektakl „JEWEL” (ang. klejnot) to pierwszy, autorski spektakl Teatru Tańca, będący historią relacji łączących kilka kobiet. Są młode, każda z nich jest silną osobowością. Poszukują między sobą silnych więzi; przyjaźni na całe życie, oddania, lojalności. Jedna z nich, Indywidualistka, jest wyjątkowo niezależną osobą, jej odrębność i brak uległości wobec grupy z jednej strony daje jej przewagę nad typowymi zachowaniami, z drugiej - separuje ją od społeczności. Jest Grupa, której poszczególni członkowie są przecież także indywidualistami, funkcjonuje więc wciąż szukając wspólnego mianownika dla swojej małej społeczności. Jest wreszcie Dziewczyna, która sama do końca nie jest w stanie określić, co ma dla niej większą wartość, dostosowanie się do grupy i bycie jej częścią czy trwanie przy niezależności i swoich życiowych zasadach. Silną osobowość naszej Indywidualistki wzorowałyśmy na dwóch postaciach literackich - szekspirowskiej Kordelii i Jane Eyre stworzonej przez Charlotte Bronte. Obie, wyłamując się z przyjętych konwenansów doświadczają odrzucenia, które w swoim "drugim dnie" jest ich zwycięstwem.

Spektakl został w całości sfinansowany metodą crowdfundingową poprzez portal Polak Potrafi. Indywidualni Sponsorzy i Przyjaciele zespołu „Six Limbs” realizowali założone kwoty wsparcia, tym samym stając się Współtwórcami „JEWELA”.

Choreografia: Kasia Grysko
muzyka: Adam Hurst, Teatr „Pieśń Kozła”, Sting & Edin Karamazov, Stanisław Soyka, Gaba Kulka, Cara, Agnes Obel, Ewa Demarczyk, Kroke, Ludovico Einaudi
kostiumy: Mariola Lis
scenografia: Bolesław Grysko, Jacek Grysko
wideo: Jacek Grysko
materiały reklamowe: Kofeina Public Relations
make up & hair (promocyjna sesja zdjęciowa):Adam Michał Chmielniak
oprawa techniczna:Marek Gryboś

 /INFORMACJA – strona Młodzieżowy Teatr Tańca Współczesnego „Six Limbs Group” /
 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.