Profilaktyka - bezpieczne wakacje

23 czerwca, w ramach przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania wakacji, wszyscy uczniowie wzięli udział w spotkaniu szkoleniowym na temat bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Wychowawcy klas przekazali również uczniom adres: https://vimeo.com/130853793 , pod którym będą mogli obejrzeć film edukacyjny pt. bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i korzystanie ze sportów wodnych przygotowany przez instruktorów z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP na polecenie Ministra Edukacji Narodowej.

Na zaproszenie nauczyciela wychowania fizycznego, mgr Leszka Sudera, przybył do naszej szkoły ratownik wodny, pan Tadeusz Burczyk, który poprowadził spotkanie z młodzieżą. Podzielił się szczegółową wiedzą i doświadczeniem na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z akwenów wodnych. Przekazał uczniom informację o zachowaniach niepożądanych i właściwych oraz przepisach bezpieczeństwa obowiązujących na terenach wodnych.
Podsumowując swoje spotkanie, pan Tadeusz złożył gimnazjalistom życzenia udanych, a przede wszystkim BEZPIECZNYCH wakacji.

Społeczność gimnazjalna składa panu Tadeuszowi Burczykowi serdeczne podziękowanie za spotkanie szkoleniowe wspierające działania profilaktyczne naszej placówki.