WYBORY PREZYDIUM RADY MŁODZIEŻY NA ROK SZKOLNY 2015/2016 ZAKOŃCZONE!

23 czerwca br. przeprowadzono oficjalne wybory do Prezydium Rady Młodzieży Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie.

Wybory członków Prezydium Rady Młodzieży odbyły się zgodnie z przepisami prawa i były powszechne, tajne, bezpośrednie i równe. Jest to bardzo ważny element edukacyjny działania, który przyzwyczają młodych ludzi do uczestniczenia w głosowaniach oraz debatowania o przyszłości społeczności lokalnej.

Uczniowie poszczególnych klas przystępowali do głosowania zgodnie z harmonogramem głosowań przygotowanym przez przedstawicieli Rady Młodzieży, którzy po zakończeniu głosowania przystąpili do obliczenia głosów pod nadzorem opiekuna Rady.

Największą ilość głosów otrzymał Bartosz Niewiadomski (II a). Na miejscu drugim uplasował się Bartosz Kronberg (II a), natomiast miejsce trzecie zajęła uczennica Karolina Kukla (II b). Pozostali kandydaci uzyskali mniejszą liczbę głosów. Szczegółowe dane liczbowe znajdują się w protokole Rady Młodzieży.

                24 czerwca br. odbyło się spotkanie Rady Młodzieży z opiekunką, mgr Barbarą Skiba,  podczas którego  ukonstytuowało się Prezydium Rady na rok szkolny 2015/2016.

Przewodniczącym RM został jednogłośnie Bartosz Niewiadomski
Zastępcami: Bartosz Kronberg oraz Karolina Kukla
W skład Rady Wsparcia Uczniowskiego wchodzą: Zuzanna Mania ( II b), Magdalena Niejodek (II c) oraz Marek Golus (I b). 

Zadania i role, których pełnienia podjęła się młodzież, widnieją w regulaminie oraz harmonogramie pracy na rok szkolny 2015/2016.

                Kończącej kadencję Radzie Młodzieży składamy serdeczne podziękowania za owocną współpracę.

Opiekun Rady Młodzieży, mgr  Barbara Skiba

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.