UCZYMY SIĘ JĘZYKÓW Z DUOLINGO

 Ucz się języków obcych mając przy tym mnóstwo zabawy, całkowicie za darmo.

 

            Od kilku miesięcy młodzieży naszego gimnazjum ma możliwość uczenia się języków obcych, z wykorzystaniem popularnej aplikacji o nazwie Duolingo.
Uczniowie logują się na platformie, wybierają język obcy, a następnie wyznaczają cel dnia. To oni decydują, ile czasu poświęcą każdego dnia na szlifowanie swoich umiejętności językowych. Aplikacja przypomina grę komputerową, co jest przez młodzież bardzo mile widziane.

Podczas ostatnich miesięcy chętni uczniowie rozwiązywali zadania w języku niemieckim i angielskim, a ich rozwój był monitorowany dzięki platformie, do której dostęp ( i do wykonywanych przez ucznia zadań) ma nauczyciel języka obcego. Ponieważ uczniowie musieli się trochę napracować, by zrealizować założony cel, zostali za swoją pracę nagrodzeni.
Aplikacja Duolingo jest świetną, nowatorską i atrakcyjną dla uczniów, a zarazem alternatywą dla tradycyjnych metodą nauczania, ponieważ nauka języków obcych, by przynieść zamierzone efekty, powinna również uczniom sprawiać przyjemność.

 

 

            Polecam wszystkim stosowanie Duolingo, ponieważ jak donosi strona play.google.com aplikacja ta została uznana w Google Play za "Najlepszą z najlepszych" aplikacji w 2013 oraz jednocześnie wybrana przez redaktorów PC Magazine do nauki języków: "Pośród aplikacji na iPhone do nauki i ćwiczenia języka, Duolingo jest nie do pokonania." The Wall Street Journal pisze o niej "Zdecydowanie najlepsza darmowa aplikacja do nauki języków.", natomiast bloger Andrzej Tucholski opisuje program tymi słowami: „Duolingo to oparty o postępującą gratyfikację system nauki języka, w którym Twoimi zadaniami są m.in. faktyczne treści z Internetu. Całość podano niczym dobrą grę. Dostajesz misje, odblokowujesz kolejne etapy, zbierasz punkty doświadczenia, rywalizujesz ze znajomymi… ”.
Po kilku miesiącach próby zgadzam się z tymi opiniami i zamierzam kontynuować propagowanie i wykorzystanie tej metody wśród uczniów naszego gimnazjum, ponieważ już samo zaangażowanie młodzieży jest wspaniałym rezultatem.

 

             

 

Nauczycielka języka niemieckiego
mgr Barbara Skiba

 

 

 

http://www.gotmesh.org/wp-content/uploads/2015/04/Duolingo-header-664x374.jpg

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.