Podsumowanie roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie.

Nadszedł czas na podsumowanie roku szkolnego 2014/2015, zakończonego 26 czerwca.

W Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka uczyło się 295 uczniów, w tym w klasach pierwszych – 90 uczniów, w klasach II – 102 uczniów i w klasach trzecich – 103 uczniów. Szkoła może się cieszyć z licznych sukcesów uczniów i nauczycieli oraz konsekwentnego podnoszenia poziomu edukacji w naszej placówce.
 72 uczniów zakończyło edukację w roku szkolnym uzyskując średnią ocen co najmniej 4,75, co oznacza, że około 25% uczniów szkoły otrzymało świadectwo z wyróżnieniem.
Powodem do dumy całej społeczności gimnazjalnej jest fakt, iż liczba tych uczniów znacznie wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym.  Znacznie zwiększyła się liczba laureatów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych na szczeblu miejskim, powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, o czym informowaliśmy na bieżąco na naszych stronach internetowych oraz w lokalnej prasie / na zdjęciu po prawej stronie artykułu - Tablica Primus Inter Pares prezentująca sukcesy z roku szkolnego 2014/2015/.

Osiągnięcia uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2014/2014 pobierz

W bieżącym roku wszyscy uczniowie zostali sklasyfikowani. Zdecydowanemu zmniejszeniu uległa liczba uczniów z ocenami niedostatecznymi .

Stypendiami za wysokie wyniki w nauce i sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz za osiągnięcia sportowe nagrodzono 34 uczniów
Lista uczniów, którzy otrzymali Stypendia - pobierz

Zorganizowane zostały  dwie oddzielne uroczystości podsumowujące rok szkolny 2014/2015

Pożegnanie Absolwentów.

Społeczność gimnazjalna pożegnała ABSOLWENTÓW uroczystą akademią w Centrum Kultury Karolinka, poprzedzoną Mszą świętą w intencji absolwentów, w radzionkowskim kościele pod wezwaniem św. Wojciecha.
To podsumowujące, pożegnalne spotkanie miało szczególnie uroczysty charakter, dzięki pięknej tradycji, która narodziła się w ubiegłym roku. Absolwenci – w chabrowych togach ( uszytych przez rodziców) i biretach z logiem gimnazjum zasiedli w Sali widowiskowej Centrum Kultury „Karolinka” razem ze swoimi nauczycielami, rodzinami i przyjaciółmi.
Uroczysta akademia, rozpoczęta ceremoniałem szkolnym /wprowadzenie sztandaru szkoły/ składała się z kilku części.
Cześć pierwsza – najważniejsza –wręczenie świadectw ukończenia szkoły wzbogacił piękny występ uczniów, którzy – cytując słowa poetów – przekazali kolegom wskazówki do dalszego życia. Głos zabrali również absolwenci ( w ich imieniu przemawiali Karolina Karch i Szymon Jasiok), rodzice ( głos zabrała Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców, pani Aleksandra Zając) i dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj.
Dyrektor szkoły z dumą podsumował trzyletnią pracę nauczyciel i uczniów oraz współpracę z rodzicami. Złożył wszystkim gratulacje i podziękowania. Usłyszeliśmy również wiele ciepłych słów od uczniów i rodziców
Wystąpienie absolwentów - pobierz
Wystąpienie dyrektora szkoły - pobierz
Wystąpienie Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Aleksandry Zając - pobierz

Dyplomy ukończenia szkoły.

W pierwszej kolejności  z rąk dyrektora szkoły świadectwa ukończenia otrzymało 15  uczniów uhonorowanych tytułem PRIMUS INTER PARES ( pierwszy wśród równych), którzy wypracowali średnią ocen wyższą od 5,0. Oni też mieli zaszczyt założenia na togę żółtej wstęgi symbolizującej uzyskanie powyższego tytułu oraz medalu Primus Inter Pares 2015r.
Następnie dyplomy z wyróżnieniem odebrali absolwenci  którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75

Wykaz  Absolwentów,  którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem - pobierz

 Wszystkim absolwentom świadectwa wręczał dyrektor szkoły oraz wychowawcy klas.
Dyrektor szkoły wręczył również Nagrody Specjalne uczniom:
-  z najwyższą średnią ocen – 5,50 - w szkole: Katarzynie Bieleckiej i Szymonowi Jasiokowi,
- członkom Pocztu Sztandarowego: Karolinie Karch, Aleksandrze Urban i Mateuszowi Szczotarzowi,
 - dzielącym się ze społecznością gimnazjum oraz środowiskiem talentem artystycznym uczennicom: Wiktorii Kazuch i Patrycji Janta.

Po wręczeniu dyplomów nastąpił najbardziej oczekiwany przez uczniów moment. 

Dyrektor szkoły, Marek Napieraj wypowiedział słowa:  Jesteście absolwentami Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie! Na potwierdzenie słów dyrektora w górę pofrunęło 101 chabrowych biretów. Tradycji stało się zadość. Była to dla wszystkich obecnych najbardziej wzruszająca chwila.

Część druga  /artystyczno-rozrywkowa /,

przygotowana przez uczniów klas II oraz kilku absolwentów, była uwspółcześnioną bajką o Kopciuszku, złej macosze i jej córkach Hesi i Meli, księciu i Baba Jadze dającej przestrogi uczniom, aby się pilnie uczyli. Musicalowa wersja bajki zachwyciła publiczność, a aktorom dała możliwość rozwoju i pogłębienia talentów. Jak co roku okazało się, ze każde dziecko jest zdolne. Trzeba tylko talent wydobyć, oszlifować i dać mu możliwość rozbłyśnięcia. Tak się stało i tym razem! Brawo!!!
Po bajce – niespodzianka uczennicy klasy II b - Klaudii Stanisz, która z ogromnym wdziękiem wykonała na puentach taniec w stylu węgierskim.
Wisienką na torcie – jak określili widzowie – były występy szkolnego zespołu tanecznego FESS w burlesce oraz brawurowej, pełnej poczucia humoru  wiązance „Gdzie ci mężczyźni”/”Ja jestem King Brus Lii”, w której chłopcy wystąpili z dziewczętami. Oklaskom i okrzykom zachwytu nie było końca.
Po zakończeniu uroczystości w Centrum Kultury „Karolinka” wszyscy udali się do budynku szkoły na spotkania z wychowawcami klas. Ostatnim, pożegnalnym akcentem było wykonanie pamiątkowych zdjęć poszczególnych zespołów klasowych z wychowawcami i dyrekcją.

Zapraszamy do galerii zdjęć /wykonanych przez ks. Krzysztofa Pysznego/

Absolwentom Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie życzymy udanych i bezpiecznych wakacji oraz powodzenia na kolejnym etapie edukacyjnym.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 klas I i II

Wśród 192 uczniów klas I i II aż 44 zakończyło rok szkolny z wyróżnieniem, co stanowi 21,5% wszystkich uczniów klas I i II. Otrzymali oni świadectwa z rąk dyrektora szkoły.
Wykaz uczniów klas I i II, którzy ukończyli rok szkolny 2014/2015 z wyróżnieniem

Akademia końcoworoczna w części drugiej miała podobny przebieg jak akademia absolwentów. Występujący w musicalowej bajce o Kopciuszku oraz tancerze otrzymali zasłużone brawa za swoje prezentacje i ich wysoki, artystyczny poziom.

Podziękowania

Składamy ogromne podziękowania wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie części artystycznej tegorocznej akademii.  Przede wszystkim wspaniałym uczniom klas II c i II d. Nauczycielom: mgr Izabeli Leńdźwa, mgr Joannie Krakowiak, mgr Agnieszce Jochlik, mgr Weronice Sitarz,  uczniom klas IIc i II d, absolwentom, utalentowanym członkom zespołu FESS oraz wszystkim tańczącym chłopcom. Za dekorację uczniom klasy IIIa i mgr Janinie Siwakowskiej. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie kostiumów i rekwizytów do przedstawienia.

Pani Justynie Konik – dyrektorowi Centrum Kultury „Karolinka” oraz pracownikom instytucji dziękujemy za udostępnienie sali widowiskowej oraz obsługę techniczną uroczystości szkolnych.

Życzę wszystkim członkom społeczności Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie  wyjątkowych, wspaniałych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji / polecam stronę Ministra Edukacji Narodowej na temat bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych https://vimeo.com/130853793 /  i do zobaczenia 1 września!

W imieniu społeczności szkolnej
z-ca dyrektora Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie
mgr  Weronika Sitarz

 

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.