WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY – ogólnopolski, profilaktyczny konkurs plastyczny pod patronatem MEN

Uczniowie klas III Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Profilaktycznym WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY, którego patronem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerami konkursu są Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Zdrowia.

Celem konkursu „WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!” jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania.
Uczniowie, na kartce A4 mieli narysować wspólnie komiks i pokazać w nim historię, jak dopalacze kradną życie.
Na konkurs zostały wysłane prace klas III a, III b, III c i III d ( prezentujemy je w galerii zdjęć).
Wszystkie komiksy wykonane przez uczniów zostaną zaprezentowane na wystawie szkolnej pod tym samym tytułem.

Do udziału w konkursie zaprosiła uczniów nauczycielka plastyki, mgr Weronika Sitarz