Obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października społeczność gimnazjalna uczestniczyła w obchodach Dnia Edukacji Narodowej.
Od rana w szkole panowała ciepła i serdeczna atmosfera.
Uśmiechnięci uczniowie składali swoim nauczycielom życzenia i podziękowania za trud nauczania i wychowania.

Ukoronowaniem dnia była akademia przygotowana przez uczniów klas IIa i IIc, pod kierunkiem wychowawczyń, mgr Katarzyny Markusik i mgr Janiny Heczko-Sapota, przy współpracy mgr Agnieszki Jochlik, mgr Joanny Bojczyk i mgr Weroniki Sitarz. Po przemówieniu dyrektora szkoły, mgr Marka Napieraja, który w pięknych słowach mówił o etosie zawodu nauczyciela, głos zabrała młodzież.
Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenkę Anny German „Człowieczy los” ( Paulina ), historię Kaja zaklętego przez królową Zimę w zjawiskowej interpretacji szkolnego zespołu tanecznego FESS, scenkę kabaretową o wizycie czytelnika w bibliotece i film „Z życia ucznia”, autorstwa Kamila i Bartosza. Prezentacje te były dopełnieniem życzeń przekazanych nauczycielom przez Prezydium Rady Młodzieży oraz Radę Rodziców.
Miłą niespodzianką były również, wykonane przez uczniów portrety nauczycieli, uzupełnione ich charakterystyką w języku niemieckim i polskim. Wystawa prac uczniów znajduje się na tablicy ogłoszeń dyrektora szkoły. Pomysłodawczyniami tej wspaniałej wystawy były nauczycielki języka niemieckiego, mgr Barbara Skiba i mgr Mirosława Wojtas.

 

W imieniu wszystkich nauczycieli Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka dyrekcja szkoły składa podziękowania
za wyrazy wdzięczności oraz życzenia uczniom i rodzicom.

 

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.