Uczniowie z Koła Caritas pomagają przy porządkach na radzionkowskim cmentarzu

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 24 października i poprzedzało zbliżające się święta: Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.
W piękny, słoneczny, jesienny poranek, 17 uczniów naszego gimnazjum stawiło się punktualnie o 9 przed bramą radzionkowskiego cmentarza. Po wskazówkach udzielonych przez zarządcę, ana Fabiana Mateję oraz jego współpracowników, młodzież ochoczo wzięła się do pracy. W ruch poszły grabie, miotły i inne przydatne narzędzia. Chęci nie brakowało! Uporządkowaliśmy groby powstańców śląskich, pomodliliśmy się, zapaliliśmy znicze. Pozamiataliśmy aleje (główną i boczne), odwiedziliśmy  też groby naszych bliskich zmarłych.

Miło było przy okazji spotkać się z uśmiechem i aprobatą ludzi nawiedzających w tym czasie cmentarz, a przede wszystkim poczuć satysfakcję z wykonanej pracy. Na zakończenie pan Mateja, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za otwartość i pomoc, serdecznie podziękował młodzieży i wyraził nadzieję, że podobna akcja będzie w przyszłości kontynuowana. Oczywiście postaramy się, aby tak się stało.

Dzień wcześniej (tj. w piątek 23 października)  uczennice Koła Caritas zadbały także o uporządkowanie przed zimą kwietników znajdujących się przy budynku naszego gimnazjum. Usuwając stare, uschnięte rośliny, dziewczyny snuły już plany dotyczące prac wiosennych. Tymczasem jesień zawitała na dobre!

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.