Uczniowie z Koła Caritas pomagają przy porządkach na radzionkowskim cmentarzu

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 24 października i poprzedzało zbliżające się święta: Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.
W piękny, słoneczny, jesienny poranek, 17 uczniów naszego gimnazjum stawiło się punktualnie o 9 przed bramą radzionkowskiego cmentarza. Po wskazówkach udzielonych przez zarządcę, ana Fabiana Mateję oraz jego współpracowników, młodzież ochoczo wzięła się do pracy. W ruch poszły grabie, miotły i inne przydatne narzędzia. Chęci nie brakowało! Uporządkowaliśmy groby powstańców śląskich, pomodliliśmy się, zapaliliśmy znicze. Pozamiataliśmy aleje (główną i boczne), odwiedziliśmy  też groby naszych bliskich zmarłych.

Miło było przy okazji spotkać się z uśmiechem i aprobatą ludzi nawiedzających w tym czasie cmentarz, a przede wszystkim poczuć satysfakcję z wykonanej pracy. Na zakończenie pan Mateja, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za otwartość i pomoc, serdecznie podziękował młodzieży i wyraził nadzieję, że podobna akcja będzie w przyszłości kontynuowana. Oczywiście postaramy się, aby tak się stało.

Dzień wcześniej (tj. w piątek 23 października)  uczennice Koła Caritas zadbały także o uporządkowanie przed zimą kwietników znajdujących się przy budynku naszego gimnazjum. Usuwając stare, uschnięte rośliny, dziewczyny snuły już plany dotyczące prac wiosennych. Tymczasem jesień zawitała na dobre!