Seminarium kontaktowe E-Twinning dla państw partnerskich Polski i Niemiec

Nauczycielka języka niemieckiego Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie , mgr Barbara Skiba, w dniach 16 i 17 października 2015r. wzięła udział w wyjazdowym spotkaniu szkoleniowym nauczycieli Polski i Niemiec, w ramach międzynarodowej współpracy nauczycieli poprzez platformę E-twinning.
Poniżej krótka relacja uczestniczki berlińskiego seminarium.

W terminie 16-17 października br. odbyło się w berlińskim ratuszu miasta seminarium kontaktowe dla nauczycieli państw partnerskich Polski i Niemiec. Zadaniem warsztatów było wykorzystanie narzędzi znajdujących się na platformie   E-Twinning Space, pracę nad tworzeniem nowych projektów oraz nawiązanie kontaktów międzyszkolnych. Pierwszego dnia, po wcześniejszej rejestracji, uczestników spotkania powitały pani M.L. Löpner – kierownik Departamentu do Spraw Federalnych i Europejskich Kancelarii Senatu  oraz pani S. Klebba – sekretarz miasta Berlin oraz Senatu do spraw nauki. Następnie powitała nas pani E. Kammertöns, która wprowadziła uczestników w temat warsztatów oraz przedstawiła szczegółowy program dwudniowego spotkania. Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przykładów przeprowadzonych projektów E-Twinning, które odniosły sukces oraz omówienie Speed-Twinning. Po krótkiej przerwie uczestnikom zostało rozdane zadanie, które polegało na wspólnym poznaniu się oraz stworzeniu grup projektowych. Po godzinie 17 udaliśmy się do hotelu. Pierwszy dzień spotkania został zwieńczony rejsem statkiem po rzece Spee, podczas którego mogliśmy podziwiać wspaniałe zabytki Berlina.

            Kolejnego dnia pracowaliśmy przy wykorzystaniu narzędzi TwinSpace. Najpierw zostały przedstawione podstawowe informacje oraz przykłady działań na platformie, po czym wykonywaliśmy konkretne zadania, by zapoznać się z wszystkimi jej funkcjami. Następnie tworzyliśmy w grupach projekty, które zostały zarejestrowane na platformie. Przed zakończeniem wszyscy uczestnicy przedstawili nowo powstałe efekty pracy.

 

            Bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w seminarium kontaktowym w Berlinie, dzięki któremu nie tylko zostałam wprowadzona w szczegóły pracy na platformie E-Twinning, ale również zmotywowana do tworzenia projektów międzynarodowych. Myślę, że spotkanie te zaowocuje w najbliższym czasie w postaci interesujących projektów w mojej szkole.

nauczycielka języka niemieckiego, mgr Barbara Skiba

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.