Prawne aspekty korzystania z mediów społecznościowych

„Korzystając z Usług Facebooka lub uzyskując dostęp do nich, użytkownik wyraża zgodę na zbieranie i wykorzystanie przez nas treści oraz informacji zgodnie z Zasadami wykorzystania danych wraz z ewentualnym ich zmianami.”
Kto z nas, zanim kliknie „zarejestruj się” czyta regulaminy i zasady korzystania z popularnych mediów społecznościowych? Czy ktoś z nas zastanawia się, jakie konsekwencje może mieć podanie swojego imienia i nazwiska, kliknięcie „lubię to” czy udostępnienie informacji o miejscu, w którym się obecnie znajdujemy? W naszym Gimnazjum mieliśmy okazję o tym posłuchać.
3 listopada 2015r. w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka miał miejsce wykład dotyczący prawnych aspektów korzystania z popularnych mediów społecznościowych. Nasza absolwentka – adwokat Sandra Duch-Bromis wygłosiła krótką prelekcję o bezpieczeństwie danych użytkowników zamieszczanych w sieciach społecznościowych, możliwości ich wykorzystywania przez administratorów danych oraz zakresu tego wykorzystania.

Mieliśmy również możliwość usłyszeć parę słów wyjaśnienia, w jaki sposób popularne media społecznościowe mogą korzystać z zamieszczanych przez nas zdjęć, filmów czy nagrań audio. Dowiedzieliśmy się, czy możemy zamieszczać zdjęcia grupowe bez zgody innych osób, a także kiedy o tę zgodę nie musimy pytać.

Po wysłuchaniu tej prelekcji, słowa „pomyśl zanim zamieścisz” nabierają zupełnie nowego wymiaru!

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.