Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka na Święcie Niepodległosci 2015

Społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka włączyła się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Już 10 listopada, podczas Godzin z Wychowawcą, we wszystkich zespołach klasowych odbyły się pogadanki i prezentacje na temat tego ważnego święta.
11 listopada młodzież, pod opieką nauczycieli uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, ofiarowanej przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w kościele p.w. św. Wojciecha oraz w uroczystości składania wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Ślaskich na Forum Miejskim.
W imieniu społeczności naszej szkoły wiązankę kwiatów, wraz z dyrektorami radzionkowskich szkół i przedszkoli złożył dyrektor Marek Napieraj.
Szkolny Poczet Sztandarowy uczestniczył zarówno we mszy świętej jak i ceremonii na Placu Letochów.