Konkurs Write On

23 listopada czternastu uzdolnionych językowo uczniów klas drugich i trzecich wzięło udział w I etapie konkursu  Write On -  ogólnopolskim konkursie pisania w języku angielskim dla gimnazjów i liceów.
Konkurs objęty jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej a jego organizatorem Cambridge English Language Assessment (organizacja non – profit należąca do Uniwersytetu Cambridge, działająca na rzecz podnoszenia stopnia znajomości oraz poziomu nauczania języka angielskiego. Jest również twórcą m.in. Cambridge English: First (FCE) oraz Cambridge English: Advanced (CAE), jednych z najpopularniejszych międzynarodowych certyfikatów językowych)
Celem konkursu jest podniesienie umiejętności pisania po angielsku oraz zwiększenie kompetencji nauczycieli języka angielskiego w standaryzowanym ocenianiu prac pisemnych.


Konkurs podzielony jest na dwa etapy: szkolny i rejonowy.
Na etapie szkolnym zadanie polega na przeprowadzeniu klasowych lub szkolnych eliminacji w pisaniu w języku angielskim i wybraniu dwóch najlepszych prac uczniów , które następnie przesyłane są do eksperta Cambridge. Do drugiego etapu zakwalifikowane będą prace wyłonione przez ekspertów.
Uczniowie pisali opowiadanie zaczynające się od słów „Sasha żałował, że nie zabrał ze sobą telefonu” a w historyjce powinni ująć niespodziankę i ofertę.

 

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.