Szanowni Uczniowie, Dyrektorzy, Nauczyciele,

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do udziału w  szczególnej akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności” . W najbliższą niedzielę, 13 grudnia o godz. 19.30 zapalmy świecę w oknach szkół, domów i urzędów upamiętniając ofiary stanu wojennego. Światło zapłonie również w gmachu MEN przy al. Szucha 25.
Nocą z 12 na 13 grudnia 1981 r. wprowadzono w Polsce stan wojenny. Mieszkańcom ograniczono podstawowe prawa obywatelskie. W wyniku stanu wojennego śmierć poniosło ok. 100 osób, aresztowano lub internowano łącznie ponad 10 tys. Stan wojenny został zawieszony 31 grudnia 1982 r., a 22 lipca
1983 r. - odwołany.
 Patronem Honorowym akcji jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.
W akcji może wziąć udział każdy!
 Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj

Z poważaniem Anna Bogusz
Dyrektor Departamentu Informacji i Promocji

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.