Ogólnopolski Program Czytelniczy „PoczytajMY” - kolejne spotkania czytelnicze organizowane przez uczniów Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka – "ZIMOWA PRZYGODA”

„Zimowa przygoda” taki tytuł nosiło kolejne spotkanie czytelnicze przygotowane przez gimnazjalistów dla przedszkolaków, w ramach Ogólnopolskiego Programu Czytelniczego "PoczytajMY". Tym razem młodzież udała się do ZDOREWiR -u oraz  grupy maluchów z przedszkola nr 2 „Pod topolą” w Radzionkowie, aby tam przedstawić przygotowany wspólnie z nauczycielami program zimowo-świąteczny.

Już na wstępie można było zauważyć ogromny entuzjazm  dzieci, które żywo zareagowały na przebrania młodych aktorów: Królowa Śniegu (Karolina IIIb), Pani Zima ( Zuzia IIIb), bałwanek (Paulina IIIb)… . Na scenariusz złożyły się trzy baśnie : historia  o choince z lasu, którą niedźwiadek (Konrad IIIb) zanióśł w prezencie Dzieciątku do stajenki, opowieść o Śniegowych Bałwankach i najbardziej zajmująca dziecięcą uwagę opowieść o wizycie Mikołaja w noc wigilijną. Akcja nabiera dynamiki, a dziecięca widownia się ożywia, gdy na scenie pojawia się nasza uczennica Klaudia, która wykonuje klasyczny taniec śnieżynki z baletu „Dziadek do orzechów”. Jednak największą atrakcją przedstawienia pozostaje wspólna zabawa z piosenką pt. „Zima”, gdy maluchy akompaniowały dzwoneczkami w takt melodii. Na zakończenie uczniowie gimnazjum złożyli wszystkim świąteczne życzenia i częstowali dzieci świątecznymi ciasteczkami. W tak ciepłej i słodkiej atmosferze kolejne spotkanie dobiegło końca.

opiekunowie projektu: mgr Iwona Mliczek, mgr Joanna Bojczyk, mgr Mirosława Wojtas, mgr Weronika Sitarz oraz mgr Bogusława Klimczok

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.