DARY SERCA – cykl akcji i działań społeczności Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka

Gorący okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia, pomimo zgiełku i pośpiechu, jak co roku wzbudził w społeczności Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka chęć niesienia pomocy. Grudzień 2015 r. obfitował w wiele wspaniałych wydarzeń. Mieliśmy dużo sposobności, aby okazać serce innym, potrzebującym, a przy tym samemu poczuć radość i ogromną satysfakcję płynącą z dawania.

Okazję taką stworzyło m.in. spotkanie członków Szkolnego Koła Caritas z pracownicą Domu Seniora w Bytomiu-Suchej Górze. Podczas grudniowych warsztatów, nasi uczniowie wykonali świąteczne dekoracje - przepiękne, przestrzenne gwiazdy. Zostały one przekazane na ręce pani Agnieszki, jako dar młodzieży dla zacnych Seniorów. Teraz wiszą na korytarzach domu „naszych dziadków” i są ich prawdziwą ozdobą.

Kolejnym wydarzeniem, które wpisało się w coroczną grudniową akcję naszej szkoły, była Charytatywna Słodka Przerwa. Zysk ze sprzedaży przepysznych ciast , które znalazły się na stołach, głównie dzięki pomocy rodziców i zaangażowaniu naszej młodzieży, został w całości przekazany na rzecz osób, które w tym roku chcemy wesprzeć.

Inicjatorkami kolejnego przedsięwzięcia były pani Bojczyk oraz pani Golus (której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, pracę, niesamowite zaangażowanie i serce! Jesteśmy bardzo wdzięczni!). 15 grudnia, pod ich przewodnictwem, klasa IIb oraz uczniowie Koła Caritas zamienili salę multimedialną we wspaniały warsztat wykonywania stroików świątecznych. Pachniało choinką, świeczkami, świętami… Powstało ponad 20 cudnych kompozycji. Większość ofiarowaliśmy mieszkańcom wspomnianego już, zaprzyjaźnionego z naszym gimnazjum Domem Seniora, część zaś trafiła na kiermasz, organizowany w naszej szkole przez klasę IIIb wraz z wychowawczynią - panią Duch. Na świątecznym stanowisku prezentowały się: własnoręcznie wykonane przepiękne ozdoby, świeżutkie pierniczki, ciasteczkowe choinki, ręcznie wyszywane kartki (przez uczennicę klasy Ia – Milenę Kawalec i jej mamę), wspomniane już stroiki i inne cuda. Z kiermaszu chętnie korzystali także rodzice, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę podczas konsultacji.

W grudniu, pod wodzą p. pedagog – P. Słupik ruszyła też Loteria charytatywna. Uczniowie biorący w niej udział, odchodzili zadowoleni, bo wszystko zostało dobrze zorganizowane, każdy los wygrywał, a nagrody były bardzo ładne. Dary ofiarowali nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Zebrane środki przekażemy na konto Natalii.

Nie mogliśmy także zapomnieć o naszych Przyjaciołach z ZDOREWiR w Radzionkowie. Delegacja uczniów wraz z panią Mliczek, odwiedziła ich w piątek 18 grudnia. Młodzież podarowała im przydatne artykuły plastyczne, które zakupiliśmy z funduszy zebranych podczas Jesiennej Słodkiej Przerwy, trochę zabawek i gier, złożyła życzenia oraz spędziła miło czas z podopiecznymi Ośrodka przy herbatce, ciasteczkach i wspólnym kolędowaniu.

Cały grudzień zbieramy dary – artykuły spożywcze oraz środki higieniczne, które także przekażemy potrzebującym. Wielka skrzynia u wejścia naszej szkoły jest już prawie pełna… Chętnych do niesienia pomocy w tym gimnazjum nie brakuje! I to jest wspaniała sprawa!

A to jeszcze nie wszystko…

Uczniowie, w swoich zespołach klasowych postanowili przeznaczyć część pieniędzy z symbolicznej wymiany prezentów bożonarodzeniowych na wsparcie leczenia chorej Natalii.
W tej pięknej akcji uczniom udało się zebrać 2556 zł. , które zostały przekazane Hospicjum opiekującym się Natalią. Nauczyciele i pracownicy szkoły również finansowo przyłączyli się do akcji.

Wszystkie poczynania wspierała cały czas nasza Szanowna Dyrekcja oraz Nauczyciele, za co serdecznie im dziękuję! Pomoc płynąca z ich strony sprawiły, że tak wiele udało się zrobić! Szczególne podziękowania - jeszcze raz - należą się także Rodzicom naszych uczniów. Współpraca z Państwem przyniosła wspaniałe rezultaty i była dla nas przyjemnością!

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY wszystkim za Dary Serca

Opiekunka Szkolnego Koła Caritas – M. Wojtas

Natalia wraz z rodzicami serdecznie dziękują społeczności gimnazjalnej
za okazane serce i wsparcie.

Do podziękowań dołączają życzenia świąteczne.

 

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.