Druga w Polsce -rzecz o naszej absolwentce

Weronika Wężyk – bohaterka artykułu to przemiła i zawsze uśmiechnięta radzionkowianka o mocnych śląskich tradycjach od pokoleń, absolwentka Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, obecnie uczennica IV klasy
( maturalnej) Liceum Plastycznego w Tarnowskich Górach.
Pamiętam ją, jako wybitnie uzdolnioną plastycznie, zainteresowaną historią sztuki. Często reprezentowała swoje gimnazjum w pięknym w stroju śląskim, odziedziczonym
po prababci.

21 listopada 2015 zdobyła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w ogólnopolskim konkursie z okazji 95 lecia Bitwy Warszawskiej, zorganizowanym przez Związek Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod Honorowym Patronatem Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Uroczystości finałowe odbyły się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Weronika wykonała pracę pt.„Zapomniany Batalion – Ochotnicza Legia Kobiet”. To przepiękny album z portretami kobiet, stworzonymi przez młodą artystkę. Wyczytałam o jej sukcesie w Internecie, potem potwierdziła to jej rodzina i sama Weronika. W konkursowych zmaganiach uczestniczyło aż...506 szkół z całej Polski. Wraz ze swoim nauczycielem i opiekunem mgr Pawłem Janickim i Poseł Barbarą Dziuk ( krewna naszego Patrona), która była opiekunem delegacji ZSA-P podczas pobytu w Warszawie, Weronika odebrała cenną nagrodę - półtorametrowy kryształowy puchar oraz inne nagrody.
Została także laureatką nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Następnie była zaproszona do Pałacu Prezydenckiego, ponieważ jedną z nagród była możliwość jego zwiedzenia.

Jesteśmy dumni z talentu Weroniki jako społeczność miasta Radzionków, ale również z tego powodu, że uczęszczała do Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka.
Życzymy Weronice, aby takich szczęśliwych finałów było o wiele więcej, w co nie wątpię, obserwując jej talent. Nader wszystko życzymy zdania matury, aby mogła spełniać swoje marzenia. I dziękujemy...

Maria Kielar-Czapla

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.