Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE

Fani języka angielskiego mieli okazję wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ENGLISH ACE, który odbył się 9 marca 2016 r., w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka.
W konkursie wzięło udział   20 uczniów klas I, II i III.
Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.
Konkurs jest organizowany w ramach Programu Edukacyjnego Łowimy Talenty,

który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.
Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień oraz publikację rankingów konkursowych.
Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.
Nad przygotowaniem i prawidłowym przebiegiem konkursu w szkole czuwały nauczycielki Języka Angielskiego, mgr Agnieszka Jochlik, mgr Ewelina Podzimska - Czerniewicz oraz mgr Sylwia Piekarczyk.