I edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”.

10 marca uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka wzięli udział w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych
Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.
Celem Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.

Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych

Nad organizacją i przebiegiem konkursu w szkole czuwała nauczycielka fizyki, mgr Joanna Krakowiak.