Science In English - innowacja pedagogiczna

Science in English – innowacja Pedagogiczna w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka. Od września 2010 roku zajęcia, które od roku prowadzone były w naszym gimnazjum z ogromnym sukcesem otrzymały miano INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ. Dzięki temu młodzież naszej szkoły może brać udział w nich aż dwa razy w tygodniu. Są to zajęcia dodatkowe , pozalekcyjne, zupełnie bezpłatne dla naszych uczniów.

W tym roku szkolnym zajęcia przybrały nieco odmienny kształt. Uczniowie wraz z nauczycielem prowadzącym spotkają się raz w tygodniu w szkolnej pracowni multimedialnej, która jest niezbędna do prowadzenia tego typu zajęć, a drugi raz widzą się ONLINE. Trzeba nadmienić, że spotkania prowadzone są wyłącznie w języku angielskim, co podnosi poziom trudności tych zajęć. Omawiane tematy ściśle wiążą się z biologią, fizyką oraz chemią, a materiały przygotowywane są specjalnie na potrzeby uczniów przez nauczyciela prowadzącego we współpracy merytorycznej z nauczycielami wyżej wymienionych przedmiotów.
Mogłoby się wydawać, że zainteresowanie tego typu zajęciami, ze względu na ich specyfikę nie będzie duże, jednak grupa uczniów która uczęszcza na zajęcia to młodzi , wspaniali, pełni entuzjazmu ludzie, którzy całe swoje serce i umiejętności wkładają w to co robią. Podczas zajęć pokazują swoje eksperymenty, nagrania oraz prezentacje Power Point, opisujące omawiane zagadnienia. Ponadto, uczniowie są współautorami strony internetowej, na której umieszczają wyniki swojej pracy – www.spiekarczyk.blogspot.com - naturalnie, wszystko języku angielskim. Na tej również stronie można poznać uczestników.(Strony Science in English możecie oglądać również na naszej stronie- wystarczy w menu głównym kliknąć na Innowacje - SCIENCE IN ENGLISH i tam są dwa aktywne linki).
Podczas cotygodniowych spotkań online, przeprowadzamy quizy, rozmawiamy poprzez komunikatory, omawiamy zagadnienia wcześniej poznane, oglądamy filmy, czy rozwiązujemy zadania interaktywne.
Zajęcia Science in English zostały zarejestrowane również w Narodowej Bazie Programu eTwinning, jako projekt partnerski ze szkołą w Holandii - CSG Willem van Oranje, Oud-Beijerland i od października 2010 wspólnie będziemy tworzyć projekty oraz eksperymenty, a dwa razy w miesiącu będziemy spotykać się podczas videokonferencji.
Zarówno zaangażowanie uczniów oraz ich nauczycieli, sprawia, że poziom tych zajęć z każdym miesiącem się podnosi, a nowo nabyte umiejętności językowe oraz te dotyczące nowoczesnych technologii informacyjnych pozwolą uczniom na lepszy start na wyższych etapach edukacyjnych.

Prowadząca zajęcia Science in English – Sylwia Piekarczyk

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.