PoczytajMY – opowieści o zwierzętach Afryki w przedszkolu „Pod topolą”

W ramach realizacji przez Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie kolejnego etapu Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa PoczytajMY uczniowie: Klaudia Gadalińska, Magdalena Brzezina, Katarzyna Szołtysik, Agata Rybińska, Jakub Hewig oraz Maciej Wolny odwiedzili swoich młodszych przyjaciół z przedszkola „Pod topolą”.

Tym razem młodzież zachęciła przedszkolaków do czytania bajeczek o afrykańskich zwierzętach. Dzieci po wysłuchaniu bajeczki umieszczały wizerunki zwierząt afrykańskich na mapie Afryki. Nasi młodsi koledzy zostali również zaproszeni do wspólnej zabawy przy  muzyce afrykańskiej oraz śpiewania piosenki o krokodylu. Spotkanie zakończyło się bananową ucztą.

Nad przygotowaniem i realizacją afrykańskiego, czytelniczego spotkania czuwała nauczycielka języka polskiego, mgr Bogusława Klimczok.

Dziękujemy za piękne życzenia świąteczne, wykonane osobiście przez przedszkolaków. Również życzymy Wesołych Świąt!