PoczytajMY – opowieści o zwierzętach Afryki w przedszkolu „Pod topolą”

W ramach realizacji przez Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie kolejnego etapu Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa PoczytajMY uczniowie: Klaudia Gadalińska, Magdalena Brzezina, Katarzyna Szołtysik, Agata Rybińska, Jakub Hewig oraz Maciej Wolny odwiedzili swoich młodszych przyjaciół z przedszkola „Pod topolą”.

 

Tym razem młodzież zachęciła przedszkolaków do czytania bajeczek o afrykańskich zwierzętach. Dzieci po wysłuchaniu bajeczki umieszczały wizerunki zwierząt afrykańskich na mapie Afryki. Nasi młodsi koledzy zostali również zaproszeni do wspólnej zabawy przy  muzyce afrykańskiej oraz śpiewania piosenki o krokodylu. Spotkanie zakończyło się bananową ucztą.

Nad przygotowaniem i realizacją afrykańskiego, czytelniczego spotkania czuwała nauczycielka języka polskiego, mgr Bogusława Klimczok.

Dziękujemy za piękne życzenia świąteczne, wykonane osobiście przez przedszkolaków. Również życzymy Wesołych Świąt!

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.