Kolejna wizyta gimnazjalistów na wyzszej uczelni - Politechnice Śląskiej w Gliwicach

Dzięki zaproszeniu dyrekcji radzionkowskiego Liceum ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich, kolejni nasi gimnazjaliści mogli wziąć udział w warsztatach na wyższej uczelni.
Tym razem były to warsztaty języka niemieckiego zorganizowane przez Politechnikę Gliwicką, w ramach współpracy z Towarzystwem Współpracy Polsko - Niemieckiej.
W zajęciach warsztatowych
Kolegium Języków Obcych w Gliwicach, organizowanych pod patronatem Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej pt. „Spotkanie z kulturą, literaturą i językiem niemieckim” wzięło udział 5 gimnazjalistów, którzy poszerzali wiedzę o kulturze, tradycji i literaturze krajów niemieckojęzycznych.

Na zajęcia złożyły się trzy części:
- „Malowanie wierszem” – zajęcia z zakresu literatury niemieckiej,
- kolażowy kurs kreatywnego pisania,
- quiz kulturoznawczy: „Niemcy, nasi sąsiedzi! Znasz li ten kraj?”

Warsztaty stworzyły możliwość pracy w ciekawych grupach, zaprezentowania swoich przemyśleń na forum (nasi uczniowie, jako nieliczni na sali, zrobili to w języku niemieckim!), sprawdzenia swojej wiedzy o kraju naszych sąsiadów. Swój pierwszy w życiu test na Politechnice Śląskiej wszyscy gimnazjaliści zaliczyli pozytywnie!
Do wyjazdu zaprosiła uczniów nauczycielka języka niemieckiego, mgr Mirosława Wojtas.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani dyrektor Danucie Minas za zaproszenie do uczestnictwa w warsztatach na wyższej uczelni.