Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Piosenki Niemieckiej

„Irgendwas, das bleibt”/ „Coś, co pozostanie” oraz „Mein kleiner grüner Kaktus”/ „Mój mały zielony kaktus” to różniące się znacznie (brzmieniem, rodzajem muzyki, czasem powstania) niemieckie piosenki. Obydwie jednak, wykonane przez naszych uczniów w Konkursie Niemieckiej Piosenki, zajęły czołowe miejsca – odpowiednio I oraz III.W ubiegły piątek – 8 kwietnia 2016r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez radzionkowskie Liceum im. Powstańców Śląskich: „Unser Lyzeum sucht den Superstar”.

Paulina Jacek z klasy IIIc zaczarowała na scenie swym wyjątkowym, magicznym głosem, a chłopaki w składzie: Alan i Marcel Różycki kl. IIId, Martin Gacki kl. IB oraz Adam Mitręga kl. IIb (gitara) porwali publiczność swym oryginalnym wykonaniem wesołej piosenki o kaktusie. Zabawne stroje, uśmiech na twarzy, a na koniec tulipany dla jury i publiczności zrobiły wrażenie.  Sala szalała….
Młodzi wykonawcy zaprezentują się jeszcze raz podczas uroczystej Gali Laureatów 21 kwietnia w auli radzionkowskiego liceum, udowadniając kolejny raz, że niemiecka piosenka może się podobać, wzruszyć czy bawić!

Serdecznie gratulujemy!

Nauczycielki języka niemieckiego, mgr Mirosława Wojtas i mgr Barbara Skiba            

Bardzo dziękujemy pani dyrektor mgr Weronice Sitarz za wsparcie, pomoc i przydatne porady podczas przygotowywania uczniów do konkursu!

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.