I miejsce Marka w konkursie Gwary Śląskiej

Z radością informujemy, ze Marek Golus, uczeń klasy II b, wywalczył I miejsce w V Regionalnym Konkursie Gwary Śląskiej Śląsko Godka,kategorii Gimnazjum.
W konkursie zorganizowanym przez Koło Związku Górnośląskiego i Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Piekarach Ślaskich, pod Honorowym Patronatem Posła Parlamentu Europejskiego Marka Plury, Prezydenta Miasta Piekary Śląskie, Sławy Umińskiej - Duraj oraz Prezesa Związku Górnośląskiego, Grzegorza Franki było ponad 80 uczestników, a poziom prezentacji był - jak stwierdzili członkowie Jury - bardzo wysoki.
Serdecznie GRATULUJEMY uczniowi i jego opiekunce artystycznej, mgr Weronice Sitarz.
Szczególne gratulacje i podziękowania składamy autorce zwycięskiego tekstu o Patronie naszej szkoły, Ojciec Ludwik Wrodarczyk- monolog o życiu Patrona,  mgr Marii Kielar - Czapli. 

Uroczysta gala konkursu pod hasłem Święto Śląskiej Godki odbyła się 28 kwietnia w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Piekarach Ślaskich. Podczas Koncertu Galowego Marek odebrał nagrody i statuetkę oraz wspaniale zaprezentował nagrodzony tekst o Patronie naszej szkoły.

Garść wspomnień zamieściliśmy w Galerii zdjęć.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.