225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 95 rocznica Powstań Śląskich - uroczystości miejskie Radzionkowa

3 maja społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie
włączyła się w miejskie obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 95 rocznicy wybuch III Powstania Śląskiego. W uroczystościach wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Szczególnego zaszczytu dostąpiła młodzież zaproszona do uświetnienia uroczystości rocznicowych.
45 osobowy chór szkolny ( pod kierunkiem nauczycielki Muzyki mgr Weroniki Sitarz, przy współpracy z panem Leszkiem Pniokiem i prowadzonej przez niego orkiestry) zaśpiewał przy akompaniamencie orkiestry Hymn Polski oraz pieśń patriotyczną - "Witaj Majowa jutrzenko" i pieśń upamiętniającą Powstania Śląskie - "Do Bytomskich Strzelców". W uroczystościach na Placu Letochy oraz we Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Św. Wojciecha uczestniczył również Poczet Sztandarowy naszej placówki.
Jesteśmy dumni z uczniów, którzy z godnością, dumą i ogromnym zaangażowaniem współtworzyli tę, jakże piękną, kolejną lekcję patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny oraz Regionu Śląskiego.