Szkolny Dzień Europejski 2016

W poniedziałek, 9 maja w naszej szkole było bardzo kolorowo, pysznie, głośno i przede wszystkim wesoło. Wszystko to odbyło się dzięki współpracy wielu osób - pasjonatów swoich dziedzin, które określa się jako osoby "pozytywnie zakręcone".
Opiekunka i członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz ze Szkolnym Klubem Europejskim przy wsparciu pani wicedyrektor gimnazjum oraz naszych akustyków - Jakuba i Kamila zorganizowali Dzień Europejski we "Wrodarczykowym Gimnazjum".

Przede wszystkim były pyszności przygotowane przez uczniów i rodziców - serdeczne podziękowania dla nich! Poza tym - muzyczna przerwa - niech żałują ci, którzy przegapili grecką ZORBĘ...oj, lały się poty! I najważniejsze - wizyta wolontariusza - Jesusa z Hiszpanii, który zapoznał kilka klas z obyczajami i kulturą swojego kraju.
Ogromne podziękowania dla wolontariusza - Jesusa Torres Beato i pani Oli Zajonc - byłej przewodniczącej Rady Rodziców i jednocześnie pracownicy Biblioteki w Piekarach Śląskich za zaszczycenie nas obecnością!
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Dzień Europejski, zebrane pieniążki zostaną przekazane na dalsze leczenie Oliwii Hajdy, która od września będzie uczennicą naszej szkoły.

mgr Agnieszka Jochlik, nauczycielka języka angielskiego, opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego Europysie