Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego naszego Patrona Ojca Ludwika Wrodarczyka w Łucku na Wołyniu.

 11 MAJ 2016

Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego naszego Patrona       
Ojca Ludwika Wrodarczyka w  Łucku na Wołyniu.
Trwamy na modlitwie!

Dnia 10 maja 2016 oblaci pracujący na Ukrainie i  w Rosji pielgrzymowali do Rokitna i Okopów na Polesiu Wołyńskim.
Miejscowość Okopy- ostatnia placówka duszpasterska naszego Patrona Ojca Ludwika Wrodarczyka, w której był proboszczem. Dzisiaj jest już wspomnieniem- nie istnieje. Pozostał tylko cmentarz, założony przez o. Wrodarczyka.
Jak podają uczestnicy pielgrzymki  W strugach deszczu i ulewy oblaci w drodze na cmentarz w Okopach odprawiali Drogę Krzyżową w intencji pokoju na Ukrainie .
Ojciec Ludwik Wrodarczyk był tylko jednym z wielu męczenników wołyńskich, o których nie należy zapominać.

Ks. Vitold Yosif Kovaliv, pielgrzymujacy na Wolyn podaje:

W Rokitnie na Polesiu Wołyńskim we wtorek, 10 maja 2016 r., zebrani oblaci z Ukrainy i Rosji, miejscowi duszpasterze – proboszcz ks. Adam Bogusz SAC i wikariusz ks. Valeriy Dubyna SAC oraz ks. Vitold-Yosif Kovaliv z Ostroga odprawili Mszę św. w intencji rychłej beatyfikacji o. Ludwika Wrodarczyka OMI. Mszy św. przewodniczył ks. Marcin Puchała OMI, wikariusz prowincji, który przybył z Polski. 

Fot. Valeriy Dubyna

Wkrótce obszerna relacja
Maria Kielar-Czapla

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.