"Tańcząc w jasnościach"

21 maja nasz szkolny zespół taneczny Fess, którego opiekunką i choreografem jest mgr Agnieszka Jochlik, brał udział w kolejnym Festiwalu -  w X edycji -  "Tańcząc w Jasnościach" o zasięgu ogólnopolskim. Niesamowicie wysoki poziom prezentacji formacji tanecznych z całej Polski ( w tegorocznej edycji wzięło udział 91 zespołów tanecznych w różnych kategoriach wiekowych), zjawiskowe stroje, profesjonalizm tancerzy - to wszystko zapierało dech w piersiach. Zespół Fess był jedynym szkolnym zespołem, wszystkie pozostałe formacje to szkoły tańca, domy kultury, studia tańca.

Nasi tancerze zaprezentowali się znakomicie, najnowszą choreografię wykonali wzorowo zdobywając dyplom uznania Jury. Niestety podium przyznano lepszym - ale jest motywacja do dalszej pracy i kolejne pomysły. Gratulujemy naszym wspaniałym tancerzom i choreografce, pani Agnieszce Jochlik!

Celem Festiwalu jest promocja różnych technik tanecznych oraz prezentacja dorobku zespołów tanecznych. Festiwal jest także miejscem wymiany doświadczeń oraz integracji środowiska tanecznego. Nazwa festiwalu ma przekonywać, że taniec oczyszcza, poprawia humor, budzi zmysłowość. Niesie ze sobą pozytywny przekaz, wyzwala energię i najlepsze instynkty. Jest również doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Przez prawie dekadę tarnogórski festiwal zyskał prestiż i uznanie w środowisku tanecznym. Świadczy o tym stale rosnące zainteresowanie wśród tancerzy z naszego regionu i nie tylko. 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.