The Big Challenge 2016 - sukcesy uczniów Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Europejskim Konkursie Języka Angielskiego, organizowanym przez uniwersytet OXSFORD

22 kwietnia 2016r. w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka odbył się Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego The Big Challenge,
w którym wzięło udział 35 uczniów klas I, II i III.
Konkurs został przeprowadzony Online.

Uczniowie, podzieleni na 4 grupy udzielali odpowiedzi na 45 pytań obejmujących zadania leksykalne, gramatyczne i kulturowe z zakresu krajów anglojęzycznych. Były też zadania z odsłuchu oraz zadania na rozumienie tekstu.
Nad przygotowaniem uczniów do konkursu oraz nad jego prawidłowym przebiegiem czuwały nauczycielki języka angielskiego, mgr Agnieszka Jochlik, mgr Sylwia Piekarczyk oraz mgr Ewelina Podzimska - Czerniewicz.
W konkursie wzięło udział 605 308 uczniów z 7 krajów Europy.
Nasi uczniowie uplasowali się na czołowych miejscach i zdobyli w tym konkursie nagrody.
Najwyższe laury zdobyli:
Dominika Porwolik z klasy III a - I miejsce, złoty medal i puchar NATIONAL CUP 2016 oraz liczne nagrody rzeczowe za najwyższy wynik w szkole wśród uczniów klas trzecich, I miejsce w województwie i II miejsce w klasyfikacji międzynarodowej; jest to uczennica mgr Sylwii Piekarczyk.

Certyfikaty za najwyższy wynik w swojej kategorii wiekowej otrzymali:

Nina kasińska z kl. III a - 2 najwyższy wynik wśród uczniów klas III, 5 miejsce w województwie, 14 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej; uczennica mgr Agnieszki Jochlik
Monika Klakla z kl. II d - najwyższy wynik w szkole wśród uczniów klas II, 11 miejsce w województwie, 36 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej; uczennica mgr Agnieszki Jochlik
Janowska Natalia z kl. II b - 2 najwyższy wynik w szkole wśród uczniów klas II, 11 miejsce w województwie, 36 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej; uczennica mgr Sylwii Piekarczyk
Robert Drzyzga z kl. I b - najwyższy wynik w szkole wśród uczniów klas I, 43 miejsce w województwie, 36 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej; uczennica mgr Eweliny Podzimskiej - Czerniewicz

Uroczysta Gala Konkursu odbyła się 1 czerwca, w Dniu Dziecka, w dyrekcji szkoły.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk dyrektora szkoły, mgr Marka Napieraja oraz swoich nauczycieli dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe prezenty. Spotkanie zakończyło się radosną sesją zdjęciową w ogródku szkolnym.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim, którzy zmierzyli się z pytaniami prestiżowego Europejskiego Konkursu Języka Angielskiego The Big Challenge.
Szczególne GRATULACJE składamy nauczycielom - mistrzom, mgr Sylwii Piekarczyk, mgr Agnieszce Jochlik oraz mgr Ewelinie Podzimskiej - Czerniewicz, których profesjonalizm przyczynia się do osiągania kolejnych sukcesów przez uczniów naszej szkoły, podnosząc tym samym poziom ich umiejętności w zakresie języka angielskiego. 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.