"CZARNO NA BIAŁYM" TRZECIE W POWIECIE!

   27 maja rozstrzygnięty został II Powiatowy Konkurs na Najlepsze Pismo Uczniowskie szkół podstawowych i gimnazjów „Srebrna czcionka” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Tarnowskich Górach oraz Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną (filia w Tarnowskich Górach).
W Konkursie tym wzięła również udział nasza szkolna gazetka.
Redakcja gazety „Czarno na Białym" , która jest wydawana w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, zdobyła trzecie miejsce w konkursie.

Pod uwagę brano merytoryczną zawartość tekstów, ich poprawność językową, różnorodność form wypowiedzi dziennikarskiej, styl i profesjonalizm szaty graficznej, obiektywizm w prezentowanych poglądach oraz oryginalną twórczość uczniowską.

Gazetki szkolne oceniali: Jarosław Myśliwski (red, naczelny „Gwarka”), Arkadiusz Kuzio - Podrucki (publicysta) oraz Ewa Giołda- Swoboda (pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej).
Uroczystość wręczenia nagród laureatom  „Srebrnej czcionki” -  drugiej edycji Powiatowego Konkursu na Najlepsze Pismo Uczniowskie - odbyła się2 czerwca 2016 r. roku, w Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach.

Szkolnym dziennikarzom i ich opiekunkom – mgr Aleksandrze Pachulskiej oraz mgr Beacie Duch GRATULUJEMY kolejnego sukcesu!

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.