MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY W ZASIĘGU RĘKI !

Uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie po raz kolejny odnoszą sukcesy!  Tym razem sięgając po międzynarodowe certyfikaty Goethe Institut z języka niemieckiego.   
W sobotę 6-go czerwca 2016r. w katowickiej siedzibie Instytutu Goethego odbyły się egzaminy ustne oraz pisemne. Mimo całorocznych przygotowań zdającym towarzyszył motywujący stres. Na szczęście na wyniki nie trzeba było długo czekać i w ciągu tygodnia otrzymaliśmy wspaniałe wiadomości. Wszyscy zdali! Teraz każdy z uczestników może pochwalić się uznawanym na całym świecie certyfikatem.
Nad przygotowaniem podopiecznych do testu czuwały panie: Barbara Skiba oraz Mirosława Wojtas – nauczycielki radzionkowskiego gimnazjum.

Uczniowie zdawali egzamin Goethe-Zertifikats A1: Fit in Deutsch 1, który sprawdza porozumiewanie się po niemiecku w prosty sposób. Egzamin zakłada podstawową znajomość języka niemieckiego i odpowiada pierwszemu poziomowi (A1) sześciostopniowej skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Mimo, że był to pierwszy poziom „wtajemniczenia”, egzamin ten miał również cel motywacyjny do dalszej nauki i potwierdzania jej efektów. Dobra znajomość niemieckiego jest dużym atutem na całym świecie, zwłaszcza jeśli poświadczona jest certyfikatem językowym. Egzamin umożliwia ocenę własnych umiejętności językowych, a świadectwo potwierdza oficjalnie poziom językowy, co jest ważne na przykład przy ubieganiu się o przyjęcie na studia zagraniczne lub o pracę.
Warto wspomnieć, że certyfikaty Goethe-Institut cieszą się wszędzie dużym uznaniem. Zertifikat Deutsch jest na przykład akceptowany przy ubieganiu się o obywatelstwo niemieckie. Natomiast osoby posiadające certyfikaty Zentrale Oberstufenprüfung, Kleines Deutsches Sprachdiplom i Großes Deutsches Sprachdiplom mogą ubiegać się o przyjęcie do niemieckich szkół wyższych lub kolegiów przygotowujących do studiów w Niemczech. Także szkoły wyższe poza granicami Niemiec honorują certyfikaty Goethe-Institut. Goethe-Zertifikat B2 i Goethe-Zertifikat C1 zwalniają w niektórych krajach z konieczności zdawania matury z języka niemieckiego. Na wielu uczelniach Unii Europejskiej posiadanie jednego z certyfikatów Goethe-Institut daje dodatkowe korzyści w postaci punktów kredytowych.

Nauczycielka języka niemieckiego, mgr Barbara Skiba

 

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.