Demokracja w szkole - Wybory do Prezydium Rady Młodzieży 2016/2017

20 czerwca 2016r. odbyły się Wybory do Prezydium Rady Młodzieży 2016/2017.
Uczniowie klas I, II i III wybierali swoich nowych przedstawicieli głosując na kandydatów, którzy przedstawili swoje programy podczas ostatniego Konwentu Wyborczego.

Wybory członków Prezydium Rady Młodzieży odbyły się zgodnie z przepisami prawa i były powszechne, tajne, bezpośrednie i równe. Jest to bardzo ważny element edukacyjny działania, który przyzwyczają młodych ludzi do uczestniczenia w głosowaniach oraz debatowania o przyszłości społeczności lokalnej.

Uczniowie poszczególnych klas przystępowali do głosowania zgodnie z harmonogramem głosowań przygotowanym przez przedstawicieli Rady Młodzieży, którzy po zakończeniu głosowania przystąpili do obliczenia głosów pod nadzorem opiekuna Rady.Szczegółowe dane liczbowe znajdują się w protokole Rady Młodzieży.
W wyniku wyborów nowe Prezydium Rady Młodzieży tworzą:

Przewodniczący: Marek Golus z kl. II b
Zastępca Przewodniczącego: Wiktoria Skrzypiec z kl. II d
Członek Prezydium: Robert Jasiok z kl. I d

Agata Rybińska (kl.IIa) , Katarzyna Szołtysik (kl. II c), Marek Juraś (Kl. I d) i Martin Gacki (kl.Ib) tworzą Radę Wsparcia Uczniowskiego przy Prezydium RM

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała opiekunka RM, mgr Barbara Skiba.
Gratulacje nowej Radzie złożył dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj, życząc równocześnie tak twórczego działania jakie zaprezentowała tegoroczna, ustępująca już Rada.