Współpraca ze środowiskiem - Marek w Piekarach Śląskich

19 czerwca 2016r. uczeń Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie, Marek Golus z kl. II b,  miał zaszczyt zaprezentować monolog o życiu  Patrona szkoły, Ojca Ludwika Wrodarczyka, podczas podsumowania pielgrzymki Koła Związku Górnośląskiego w Piekarach Śląskich. Zaproszenie dla Marka wystosowała pani Helena Leśniowska - Prezes Koła Związku Górnośląskiego w Piekarach Śląskich, współorganizatorka V edycji Konkursu Gwary Śląskiej Gryfno Godka, w którym nasz uczeń zdobył I miejsce.
Spotkanie członków piekarskiego Koła Związku odbyło się w auli Bazyliki Piekarskiej pw. Najświętszej Marii Panny i Świętego Bartłomieja.
Nasza placówka otrzymała również od pani prezes List Pochwalny, w którym napisała:

"Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka
w Radzionkowie.
Zarząd Koła Związku Górnośląskiego w Piekarach Śląskich składa podziękowanie
za zaangażowanie Państwa w upowszechnianie wiedzy o tożsamości, historii i kulturze Górnego Śląska,
za przekazywanie naszego dziedzictwa młodemu pokoleniu
i rozwijanie u młodzieży zamiłowania do języka śląskiego.
Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów do V Konkursu Gryfny Godki
i gratulujemy dotychczasowych sukcesów.
Życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań na rzecz naszej "Małej Ojczyzny"