Szkolne Koło Caritas DZIĘKUJE ….

Szkolne Koło Caritas DZIĘKUJE ….

wszystkim, którzy w minionym roku szkolnym wsparli naszą działalność: Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom, a także naszej Młodzieży – wielu z Was Drodzy Uczniowie prężnie działało w strukturach Koła, wielu wspierało jego działania, często przy udziale waszych wspaniałych bliskich (np. poprzez dary ofiarowane na tak już lubiane przez społeczność gimnazjum słodkie przerwy charytatywne). Szczególne wyrazy sympatii kierujemy wobec uczniów klas III, którzy żegnają się z naszą szkołą. Niektórzy z nich byli związani z Szkolnym Kołem Caritas całe 3 lata i z pewnością pozostawili     w nim cząstkę siebie i swojego serca.

W naszych poczynaniach staraliśmy się, w miarę możliwości wspomagać innych – potrzebujących, chorych, starszych. Środki, które udało się pozyskać z akcji charytatywnych przekazywaliśmy na te właśnie cele. Współpracowaliśmy m. in. z Domem Pomocy Społecznej (np. wolontariat, sesja zdjęciowa), parafią radzionkowską (pomoc przy porządkach na cmentarzu), radzionkowskimi przedszkolami (akcja PoczytajMY), ośrodkiem ZDOREWiR (pomoc przy Jasełkach). Odczuwaliśmy przy tym niesamowitą radość i satysfakcję płynącą z czynienia czegoś dobrego dla innych.

Jesteśmy wdzięczni…, a kierując się słowami Świętego Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, jesteśmy pełni nadziei, że nasza działalność, przy wsparciu dobrych ludzi, w przyszłości będzie kontynuowana i jeszcze bardziej się rozwinie!

Opiekunki Szkolnego Koła Caritas, mgr Mirosława Wojtas i mgr Maria Kielar - Czapla

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.