Uroczysta Inauguracja roku szkolnego 2016 - 2017

1 września 2016r., w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka oodbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017

O godzinie  9.15 – uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w Mszy Świętej, w kościele Św. Wojciecha, w intencji społeczności gimnazjalnej.

O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta akademia w Centrum Kultury „Karolinka”.
Naszą uroczystość uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta, dr Gabriel Tobor.
Akademia inauguracyjna została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego, mgr Bogusławy Klimczok oraz mgr Aleksandry Pachulskiej.

Młodzież klas II i III przedstawiła piękny montaż słowno - muzyczny, wzbogacony prezentacjami multimedialnymi.
Zawierał on w elementy patriotyczne ( ceremoniał szkolny, Hymn Polski, wiersze oraz wspomnienia nawiązujące do rocznicy wybuchu II wojny światowej), mówił o wartościach ( dobro, przyjaźń, wiara, nadzieja, miłość, sprawiedliwość, kultywowanie tradycji regionalnych ) i przypomniał cele nadrzędne naszej szkoły. Uczniowie bardzo ciepło powitali swoich młodszych kolegów z klas pierwszych.
Dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj wygłaszając 
mowę inauguracyjną,  życzył uczniom pomyślności w realizacji marzeń oraz trafności w dokonywaniu wyborów. Witając pierwszoklasistów, przybliżył im obraz naszej placówki - Szkoły z klasą, Szkoły na medal i Bezpiecznej Szkoły, Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły, Szkoły Łowców Talentów, która - dzięki pracy pełnych zaangażowania i pasji nauczycieli - profesjonalistów - umożliwi im na wszechstronny rozwój i osiągnięcie sukcesów.
Głos zabrał również gość honorowy uroczystej inauguracji, dr Gabriel Tobor, który w swoim wystąpieniu przekazał społeczności gimnazjalnej życzenia spokojnej i twórczej pracy oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Po akademii młodzież spotkała się z wychowawcami klas w budynku szkoły.

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.