Dzień Pierwszoklasisty 2016

27 września 2016 roku był szczególny w życiu Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie, ponieważ uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci do grona społeczności gimnazjalnej.
Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły pierwszoklasiści przystąpili do ceremoniału ślubowania. Prowadzeni przez swoich starszych kolegów z Prezydium Rady Młodzieży, złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły.

Dyrektor, mgr Marek Napieraj w swoim wystąpieniu powołał się na etos Patrona, Ojca Ludwika Wrodarczyka i wartości, które przyświecają społeczności szkolnej w procesie dorastania i poznawania świata.
Drugim etapem obchodów Dnia Pierwszoklasisty były integracyjne gry i zabawy oraz prezentacje poszczególnych zespołów klasowych, przygotowane przez najmłodszych pod kierunkiem wychowawców klas.
Spotkanie to przebiegało w pogodnej atmosferze i mimo rywalizacji klas przyniosło uczestnikom jak i organizatorom wiele radości i satysfakcji. Rywalizacja zakończyła się sukcesem klasy I d oraz pozostałych klas, które - dzięki ogromnemu zaangażowaniu - zdobyły równorzędne, drugie miejsca.
Rada Młodzieży przygotowała uczestnikom dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

Na zakończenie spotkania uczniowie usłyszeli słowa z-cy dyr. Weroniki Sitarz, na które czekali cały dzień:  "Od tej pory jesteście pełnoprawnymi członkami społeczności Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie".
Oczywiście ukoronowaniem Dnia Pierwszoklasisty było wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Dziękujemy Prezydium Rady Młodzieży i jej opiekunce, mgr Barbarze Skiba, Radzie Rodziców oraz wychowawcom klas pierwszych za przygotowanie i realizację Dnia Pierwszoklasisty.

Wtorkowe uroczystości mogły być również zrealizowane dzięki uczestnictwu naszej szkoły w Ogólnopolskim Programie"Bezpieczna+” - Zadanie współfinansowane z budżetu państwa w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach.

Zapraszamy do Galerii zdjęć na naszej stronie www.gimnazjum.radzionkow.pl oraz na stronie facebookowej naszej szkoły.

zastępca dyrektora, mgr Weronika Sitarz