Młodzież na wystawie misyjnej "Cztery strony świata"

Podczas Tygodnia Misyjnego w Katolickim Centrum Młodzieży przy Parafii pw. Św. Wojciecha w Radzionkowie otwarta została wystawa misyjna: "Cztery strony świata", autorstwa radzionkowskiego wikarego - ks. Łukasza Rudnika.
Uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka pod kierunkiem swoich katechetów zwiedzała i podziwiała eksponaty zgromadzone przez księdza – pasjonata na pięknie zaaranżowanej przez niego wystawie. Sam autor wystawy często dzielił się swoją pasję z młodzieżą, uwrażliwiając ją na różnorodność kultur, a przede wszystkim na potrzebę niesienia pomocy głodującym.
 Jak trafnie stwierdził pan Jacek Glanc, którego słowa tu zacytuję, wystawa była dla dzieci swoistą ewangelizacyjną egzotyką, dla dorosłych - eskapadą kulturową, a dla wszystkich - dowodem na to, co może prawdziwa pasja.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.