SŁODKA PRZERWA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Wydarzenie, które miało miejsce w październiku,  wpisało się już niejako w harmonogram działalności naszej szkoły.  Akcje charytatywne, które rozpoczęła właśnie pierwsza tradycyjna „Słodka Przerwa”, niosą wiele radości i budują więź współpracy pomiędzy uczniami, nauczycielami oraz rodzicami; bez wsparcia i zaangażowania tych ostatnich nasze akcje byłyby w ogóle niemożliwe. Cel, który przyświeca podczas organizacji owych przerw to pomoc innym (tym razem chodziło o wsparcie potrzebujących uczniów naszego gimnazjum). Na stołach, „pod czujnym okiem” naszego Patrona – Ojca Ludwika Wrodarczyka, zagościły jesienne wypieki i inne rozmaite pyszności, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Warto nadmienić, że inicjatorką „Słodkich Przerw” jest absolwentka naszej szkoły z dawnych lat, uczennica pani katechetki Marii Kielar-Czapli. Wraz z jej pomocą rozpoczęła ona owe akcje charytatywne, które do dziś przetrwały  w naszej szkole.

Obiecujemy, że w tym roku również będziemy je kontynuować i starać się je urozmaicać (udało nam się już zorganizować m.in. „Przerwę Słoną”, „Przerwę Witaminową”, „Przerwę Świąteczną”).

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom – wszystkim, którzy sprawiają, że takie wydarzenia mogą mieć miejsce. Zachęcamy oczywiście do dalszej współpracy!

 

Szkolne koło Caritas wraz z opiekunkami

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.