11 listopada 2016r. - miejskie obchody Dnia Niepodległości

Jak co roku, Burmistrz Miasta Radzionków, dr Gabriel Tobor zaprosił mieszkańców miasta Radzionków  na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Radzionkowie, współorganizowane przez Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników „Radar”.
Społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka – uczniowie, nauczyciele i ich rodzice - odpowiadając na zaproszenie włodarza miasta - czynnie uczestniczyła w tegorocznych obchodach.

11-go listopada uroczystości rozpoczęła msza św., odprawiona w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha, w intencji Ojczyzny, weteranów oraz wszystkich, którzy polegli na frontach II wojny światowej. Ofiarowana przez członków radzionkowskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.
O godzinie 10.30 uczestnicy uroczystości, wśród których byli między innymi samorządowcy, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych, i służb mundurowych, młodzież i uczniowie oraz delegacje większości radzionkowskich organizacji pozarządowych, zebrali się przed Pomnikiem Powstańców Śląskich na Forum Miejskim na Placu Letochów.
Tam, oprócz okolicznościowych przemówień i składania wiązanek kwiatów, zaśpiewał kierowany przez Weronikę Sitarz chór działający przy radzionkowskim Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, wraz z solistami Anastazją Błaszczok i Markiem Golusem,  zagrała - funkcjonująca przy parafii św. Wojciecha - orkiestra dęta pod dyrekcją Leszka Pnioka. W programie był też występ uczennicy radzionkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Patrycji Janty, która recytowała jeden z wierszy Juliusza Słowackiego. Po raz pierwszy odbyła się ceremonia wciągnięcia na maszt flagi narodowej. Poprowadzą ją członkowie 17. Radzionkowskiej Drużyny Piechoty Zmechanizowanej.

Dumni z postawy naszej młodzieży składamy podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i realizację uroczystych obchodów tego patriotycznego święta.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.