Międzynarodowy Dzień Uśmiechu Życzliwości i Pozdrowień - BEZPIECZNA+

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
W Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka to święto obchodzone było jako Dzień Uśmiechu, Życzliwości i Pozdrowień.

Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem,a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Przesłanie akcji jest prostebądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Do święta przygotowała się cała społeczność, przygotowując plakaty promujące święto ( plakaty tworzyli uczniowie klas III na lekcjach plastyki, pod kierunkiem mgr Weroniki Sitarz), którymi udekorowano korytarze szkoły oraz salę gimnastyczną, liście, na których uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozytywne pozdrowienia, członkowie Szkolnego Kabaretu przygotowali skecz, członkowie Szkolnego Klubu Bibliofila, kierowanego przez mgr Iwonę Mliczek, przygotowali naklejki z uśmiechami oraz serię dowcipów wygłoszonych na wspólnym spotkaniu w sali gimnastycznej. A tam, na 5 lekcji wszyscy doskonale się bawili słuchając dowcipów, oglądając scenkę kabaretową przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem mgr Joanny Bojczyk. Wysłuchali również 2 referatów napisanych przez uczennice klasy pierwszej – Olgę Ciunowicz i Julię Wardęga, na temat roli uśmiechu i życzliwości w naszym codziennym życiu. Ukoronowaniem spotkania były tańce – ZUMBA i BELGIJKA, poprowadzone mistrzowsko przez mgr Agnieszkę Jochlik. Igrcom nie było końca!

Cały dzień tworzyliśmy Szkolne Drzewo Życzliwości i Pozdrowień ( drzewo namalował Patryk Wyrzykowski), na którym przyklejaliśmy pozdrowienia napisane na kolorowych, jesiennych liściach wykonanych podczas lekcji techniki pod kierunkiem mgr Janiny Siwakowskiej. Nad jego powstawaniem czuwała mgr Patrycja Słupik – pedagog szkolny.

Jak można się domyślić, w dniu 21 listopada 2016r. w w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie panowała radosna, pełna uśmiechów atmosfera, tym bardziej, że wszyscy założyli koszulki w kolorach żółtym i czerwonym, a na nosach mieli czerwone noski (nauczyciele również), zakupione z funduszy programu BEZPIECZNA+.
Nad organizacją i przebiegiem Szkolnego Dnia Uśmiechu Życzliwości i Pozdrowień czuwała z-ca dyr. Weronika Sitarz, która - w stroju klowna -
(również zakupionym z funduszy programu BEZPIECZNA+) doskonale bawiła się wraz z młodzieżą, rozdając uśmiechy na prawo i lewo.

Był to Dzień Pozytywnych Emocji i Integracji Środowiska Szkolnego. Z pewnością powtórzymy go w przyszłym roku szkolnym!

W naszej szkole obchodziliśmy my TEN DZIEŃ jako jedno z zadań współfinansowane z budżetu państwa, w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - "Bezpieczna+”.

z-ca dyr. Weronika Sitarz, szkolny koordynator  programu w ramach Ogólnopolskiego Projektu BEZPIECZNA +

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.