Edukacja europejska - spotkanie z wolontariuszką Mariną z Hiszpanii

W środę, 23 listopada, klasy 2 a, b ,c i d oraz klasa 3a i 1d Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, miały wspaniałą okazję uczestniczenia w spotkaniu z wolontariuszką z Hiszpanii.

 Uczniowie, uczestnicząc w  prezentacji przygotowanej przez Panią Marine Gil Muňos, mieli możliwość obcowania z „żywym” językiem angielskim, ponieważ nasz gość prowadził spotkanie właśnie w tym języku. Wolontariuszka Marina przedstawiła młodzieży mnóstwo ciekawostek na temat życia, zwyczajów, jedzenia czy spędzania wolnego czasu w Hiszpanii. Po prezentacji był czas na pytania oraz pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie odbyło się dzięki wieloletniej współpracy naszego gimnazjum z Miejską Biblioteką Publiczną w Piekarach Śląskich. W poprzednich latach również mieliśmy możliwość gościć wolontariuszy z Hiszpanii, Turcji, Francji i Włoch, którzy nie tylko brali udział w lekcjach języka angielskiego ale również angażowali się w życie naszego gimnazjum, a nawet byli członkami jury organizowanego przez naszą placówkę Rejonowego Konkursu na Prezentację w Języku Angielskim.

Dzisiejsze lekcje języka angielskiego nie były jednorazowym wydarzeniem w bieżącym roku szkolnym. W najbliższych miesiącach odbędą się kolejne spotkania uczniów z wolontariuszkami z Hiszpanii oraz Francji.

W trakcie dzisiejszego spotkania otrzymaliśmy również od Pani Kierownik Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich Listy Gratulacyjne dla uczniów, którzy w ramach akcji "Mój Czeski Przyjaciel", napisali listy do swoich rówieśników w Ołomuńcu.

 

Nauczycielka języka angielskiego, mgr Ewelina Podzimska – Czernewicz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.