Bajkowy Świat dla podopiecznych ZDOREWiR i Przedszkoli nr 2 i 3 - BEZPIECZNA+

29 i 30 listopada Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka gościło w swych progach podopiecznych ZDOREWiR oraz 2 przedszkoli radzionkowskich - Przedszkola nr 2 ora Przedszkola nr 3 ( w sumie gościliśmy 85 młodszych koleżanek i kolegów). Mali wychowankowie zostali zaproszeni na wyjątkowe, bajkowe spotkanie w sali multimedialnej szkoły. Na dwa dni ta, mieszcząca się obok biblioteki szkolnej sala, zamieniła się w krainę Wielkiego Baja, który wprowadził milusińskich w świat baśni pełen wróżek, księżniczek, krasnoludków, oraz złej macochy i Kopciuszka.

Dzieci żywo reagowały na przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne "Pod O-Bojczykiem" oraz Szkolnych Bibliofili fragmenty bajek. Uczestniczyły też w tańcu i grały w przedszkolnej orkiestrze na różnych instrumentach. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali witaminowy oraz słodki poczęstunek. Ich uśmiechnięte buzie były najwspanialszą nagrodą dla uczniów naszej szkoły za wysiłek włożony w przygotowanie tego spotkania.

Spotkanie zostało przygotowane i zrealizowane pod kierunkiem nauczycieli: mgr Joanny Bojczyk, mgr Iwony Mliczek oraz mgr Weroniki Sitarz. Dekoracje wykonały utalentowane plastycznie uczennice. Nad stroną dźwiękową czuwali: Oskar Dybaś i Dominik Lizoń.

Wydarzenie to było jednym z zadań zaplanowanych i współfinansowanych z budżetu państwa ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015 - 2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - "Bezpieczna+”.
„NIE TRZEBA WIELKICH BIBLIOTEK” - spotkanie z Wielkim Bajem -miało na celu nawiązanie współpracy z placówką ZDOREWIR i Przedszkolami Radzionkowa w ramach propagowania czytelnictwa. Dla młodzieży była to doskonała okazja szlifowania talentów artystycznych, kształtowania umiejętności współpracy w realizacji projektu oraz wielka lekcja empatii.

Koordynatorka Projektu "Bezpieczna+” w szkole, Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.