Gimnazjaliści na Radzionkowskim Bożonarodzeniowym Jarmarku 2016

Na tradycyjnym, Radzionkowskim Bożonarodzeniowym Jarmarku - 10.12.2016r.,
42 - osobowy chór Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka zaprezentował kolędy - od "Cichej nocy" w języku francuskim ( :Sainte Nuit"), poprzez dwie kolędy tradycyjne "Wśród nocnej ciszy" i "Gdy się Chrystus rodzi" w gwarze śląskiej - do słów Marka Szołtyska, "Przybieżeli do Betlejem" - tradycyjnie, aż do kolędy hiszpańskiej "Czikirikitin....". (oczywiście prawidłowy zapis tytułu kolędy hiszpańskiej brzmi: Ay del chiquirritín).

Praca zaowocowała pięknym kolędowaniem i radością z udanej prezentacji ( kolędę hiszpańską bisowaliśmy! ). Wybraliśmy ją dzięki współpracy z Filią nr 6 Biblioteki Publicznej w Piekarach Ślaskich. Wolontariuszka Marina z Hiszpanii, którą poznaliśmy niedawno podczas jej wizyty w naszej szkole, a która przez cały rok współpracuje z wyżej wymienioną biblioteką podpowiedziała nam, którą kolędę zaprezentować i to był strzał w przysłowiową 10! - kolęda stała się ulubioną przez uczniów, a mieszkańcy Radzionkowa również przyjęli ją bardzo ciepło.
Dziękujemy <3

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.