Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia

22 grudnia w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, zgodnie z wieloletnią tradycją, poświęcony był budowaniu atmosfery wspólnoty przygotowującej się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
W godzinach rannych uczniowie wszystkich klas, przy wsparciu rodziców, przygotowali pełne ciepła, radości oraz różnorodnych pyszności i prezentów, spotkania opłatkowe ze swoimi wychowawcami. Młodzież, łamiąc się opłatkiem, nie zapomniała o pracownikach administracyjnych szkoły. Natomiast uczniowie klasy III d - zamiast obdarować się wzajemnie prezentami - ofiarowali kwoty na nie przeznaczone na zakup darów dla koleżanek i kolegów z Bytomskiego Domu Dziecka. To kolejny, spontaniczny dar serca.

Tego samego dnia odbyło się spotkanie społeczności gimnazjalnej w Centrum Kultury "Karolinka", gdzie uczniowie klasy III c, III d i kilku uczniów z pozostałych klas wystawili Śląskie Jasełka, przygotowane pod kierunkiem katechety uczniów klas III, księdza Kazimierza Cichonia.
Scena zapełniła się Aniołami, którzy, w gwarze śląskiej, przy wtórze chórzystów śpiewających tradycyjne kolędy również w gwarze śląskiej, opowiedzieli o tradycjach bożonarodzeniowych i przypomnieli wszystkim, ze "Ponbucka trza kochać!"

Widzom Jasełka bardzo się spodobały, czego dowodem były gorące brawa, które rozległy się po zakończeniu przedstawienia oraz gratulacje dyrekcji.
I znów tradycji stało się zadość, gdy wszyscy radośnie zaśpiewali polską kolędę "Przybieżeli do Betlejem" oraz dołączyli do śpiewania kolędy hiszpańskiej Ay del chiquirritín.
A potem nastąpiły życzenia - dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj przekazał życzenia świąteczne i noworoczne uczniom, rodzicom i nauczycielom. Piękne i pełne ciepła życzenia świąteczne złożyli również członkowie Prezydium Rady Młodzieży oraz wręczyli nauczycielom przygotowany przez siebie prezent - niespodziankę - białe Aniołki.

Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnego, pamiątkowego zdjęcia animatorów, aktorów jasełkowego przedstawienia oraz chórzystów z dyrekcją szkoły.
Rozpoczął się okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.