"Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach"

Uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, zaproszeni przez nauczycielkę języka niemieckiego,
mgr Barbarę Skiba spotkali się z koleżankami i kolegami na Konkursie Języka Niemieckiego,
zorganizowanym w ramach Projektu "Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach" pod patronatem Konsula Generalnego Niemiec, w bajkowym pałacu w Brynku, który należy do Technikum Leśnego. W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z 6 szkół

(z Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu, z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie, z Gimnazjum przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miedarach, z Gimnazjum w Opatowie, z Gimnazjum w Brynku oraz z Prywatnego Gimnazjum „Amicus” w Katowicach). Panujący na zewnątrz mróz przyczynił się do tego, że pani Grażyna Nierychło rozpoczęła spotkanie od rozgrzewek językowych i zabaw komunikacyjnych. Uczniowie słuchając hymnu klubu piłkarskiego Bayern Monachium musieli odnaleźć różne niemieckie słowa. Uczestnicy musieli się również wykazać zapamiętywaniem szczegółów na fotografiach przedstawiających Bawarię oraz tworzeniem jak największej liczby niemieckich wyrazów. Kolejnym punktem programu był krótki wykład na temat Bawarii, jej krajobrazu, większych miast, tradycji, historii i tradycyjnych potraw. Ostatnim elementem spotkania był test wiedzy o tym największym niemieckim landzie. Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą. Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Opatowie pod kierunkiem Pani Malwiny Kauf. To właśnie ta drużyna uda się w maju do Wrocławia na wielki finał projektu.
Nasi reprezentanci – Martin Gacki, Kajetan Wojciechowski i Damian Kościelny - zdobyli II miejsce! Gratulujemy laughing

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.