NIECODZIENNA WIZYTA...

W mroźny poranek poniedziałkowy- 30 stycznia 2017- dokładnie o godz 9.11 na liście osób odwiedzających gimnazjum, pojawiło się nazwisko o. Paweł Wyszkowski OMI.

To Superior Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Ukrainie, który również jest współodpowiedzialny za proces beatyfikacyjny naszego Patrona Ojca Ludwika Wrodarczyka OMI.

W czerwcu ubiegłego roku, w słoneczną sobotę miał okazję zobaczyć naszą szkołę z zewnątrz. Teraz odwiedził Dyrekcję, uczniów i zwiedził miejsca na terenie szkoły, które szczególnie związane są z o. Ludwikiem:pamiątkowa tablica, sala multimedialna ze stałą ekspozycją o o. Ludwiku, miejsca na korytarzu, gdzie widoczne są wspomnieniowe informacje w antyramach o Patronie i naszym mieście. Jako katecheta gimnazjum zaprosiłam Ojca jeszcze w jednym celu, by odczuł atmosferę naszej szkoły, w której od piętnastu lat Patronem jest Sługa Boży-męczennik o. Ludwik, kształtujący młodzież poprzez swe niezwykłe charyzmaty i wartości potrzebne młodzieży, szczególnie wytrwałość w dążeniu do celu. Udało się również odwiedzić dwie klasy drugie (d i b), podczas lekcji muzyki (Ojciec podziwiał również Szkolną Izbę Regionalną)  i matematyki. To były niezapomniane chwile. Po krótkim spotkaniu w gabinecie Dyrektora o. Paweł wyruszył w dalszą drogę do Oblatów w Lublińcu i do Kodnia, gdzie odbędą się rekolekcje dla przełożonych. Umocniony na duchu powróci do Obuchowa na Ukrainę i po kilku dniach uda się … na pierwszy front wojny na wschodzie Ukrainy z posługą duszpasterską. Jego ekwipunek stanowić będzie sutanna, kamizelka kuloodporna i trzy bandaże, aby ewentualnie zatamować krew rannym podczas rozruchów wojennych. Nie boję się- odpowiedział  na moje pytanie. O. Ludwik też pozostał sam i służył Bogu i wiernym...

  1. dr Paweł Wyszkowski to niewątpliwie człowiek o wielkiej charyzmie, misjonarz z powołania, pasjonat o. Ludwika, który już od dzieciństwa (znajomość z ks. Chomickim, który znał osobiście o. Wrodarczyka ) zetknął się z sylwetką Oblata i pragnął jak o. Ludwik zostać misjonarzem w Zgromadzeniu Oblatów Maryi Niepokalanej, mimo cierpień za wiarę, których doświadczył za czasów komunizmu z Związku Radzieckim.

 Bardzo dziękuję Ojcu Pawłowi, że skorzystał z mojego zaproszenia, mimo bardzo napiętego grafiku,a Dyrekcji gimnazjum oraz  uczniom kl. IIb i IId za serdeczne przyjęcie i życzliwość.

 Maria Kielar-Czapla

 Ps.  Po wizycie na lekcjach religii uczniowie mieli okazję bliżej poznać sylwetkę o. Pawła oraz aktualną sytuację w miejscach posługiwania Oblata.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.